УКУ
UKENGLISH
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
  • Повернення на кампус
  • Covid-19
  • Студентам
  • Випускникам
  • ВИКЛАДАЧАМ ТА ПРАЦІВНИКАМ
  • медіа
  • Доброчинцям
  • Контакти
  • Головна
  • Новини
  • Експерт з морального богослов’я розповів про порушення у сфері…
ПОВЕРНУТИСЬ
  • ПОДІЛИТИСЬ:

Експерт з морального богослов’я розповів про порушення у сфері людської статевості

Понеділок, 18 Червня, 2012

Люди, які живуть гомосексуальним життям, не можуть вимагати права на одруження або на те, щоб мати дітей. Однак гідність гомосексуаліста треба шанувати як гідність будь-якої особи, його треба поважати як громадянина і як людину у всіх його правах. Гомосексуалістові, якщо він християнин, дуже непросто в житті. Таку людину треба прийняти, підтримати, і ні в якому разі не відкидати.

Таку думку висловив гостьовий викладач Школи біоетики УКУ, провідний фахівець у сфері морального богослов’я та біоетики о. Мавріціо Фаджоні у інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

За словами о. Мавріцо, коли Біблія говорить про гомосексуалізм, то йдеться не зовсім про ті речі, про які сьогодні говоримо ми: «Людина не винна, що вона є гомосексуалістом. Певна орієнтація, яку має людина, — це те, що вона відчуває в собі, – наголошує медик. – Натомість, коли від орієнтації особа переходить до певних вчинків, то це вже є певною дезорієнтацію і, відповідно, гріхом». Він також наголосив, що сексуальність існує для того, щоб творити єдність між різними особами, тому об’єктивно гомосексуальні стосунки є не впорядкованими, однак, на думку отця, кожен випадок треба розглядати окремо.

Отець Маврціо Фаджоні вважає, що означуючи поняття статевості, не можна акцентувати тільки на людській природі чи на культурному вимірі, бо, перебуваючи на цьому перетині, людина розгублюється. Тому християнська антропологія має більш гармонійне і складніше бачення людської статевості: «Наша статевість не є нашим вибором. Ми такі, які є. І ніхто не має права казати: я можу обирати ту чи ту стать. У найскладніших випадках, коли доводиться ухвалювати рішення щодо потреби хірургічного втручання для зміни статі – Церква вважає, що медицина не творить нового чоловіка або жінку», – розповів у інтерв’ю експерт.

Довідка.

Отець Мавріціо Фаджоні закінчив медичний факультет університету в м. Піза (Італія). У 1975 році отримав диплом з медицини та хірургії. Вивчав ендокринологію в університеті м. Флоренція. Філософські та богословські студії закінчив 1989 року в богословському центрі Fiorentino. Ліценціат і докторат з морального богослов’я здобув у римській академії Альфонсіана.

Доктор Фаджоні викладає біоетику в академії Альфонсіана. Як гостьовий професор читає лекції в Університеті м. Флоренція, в папських університетах Regina Apostolorum та Антоніанум (м. Рим). Викладав у рамках програм з біоетики (Університет Камерно, LUMSA, Католицький університет Рима).

З 2005 року член-кореспондент Папської академії Pro Vita

 

Прес-служба УКУ

Mail

Дайджест подій та новин

Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку

Вам буде цікаво

Субота, 23 Січня, 2021
Розмаїтість – наше багатство. Кілька обнадійливих слів до Дня Соборності
П'ятниця, 22 Січня, 2021
Тарас Добко: «Університети можуть допомогти молоді, яка шукає свої дуже...
Четвер, 21 Січня, 2021
Борис Ґудзяк: «Людські стосунки — найбільше мистецтво»
Середа, 20 Січня, 2021
«Матеріальну допомогу на Схід можна передати поштою, але нею не...
Неділя, 17 Січня, 2021
Шептицький очима студентів
ПІДТРИМАТИ УКУ СТАТИ СТУДЕНТОМ
Ми в соцмережах:
Меню
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
Навчання
  • Факультети
  • Бакалаврат
  • Магістратура
  • Аспірантура
  • CMS УКУ
  • Сервіси ІТ
Про УКУ
  • Управління та адміністрація
  • Офіційна інформація
  • УКУ від А до Я
  • Вакансії
  • Контакти
УКУ

Секретаріат УКУ
Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011

Секретаріат УКУ
Тел.: +38 (032) 240-99-40
Ел. пошта: [email protected]

Усі права застережено © 2021 Український Католицький Університет

Зроблено у Qubstudio