Експерт з питань опіки над невиліковно хворими прочитав курс лекцій у Школі біоетики УКУ
Курс лекцій «Психологія хвороби та здоров’я» прочитав експерт з питань опіки над невиліковно хворими, професор о. Арнальдо Панґрацці (Італія) для слухачів сертифікатних програм з біоетики «На службі охорони життя» у Львові та Тернополі.

Під час лекцій професор торкнувся таких питань: що таке здоров’я, як його зберегти, як інтерпретують поняття хвороби у сучасному соціумі, що робити, аби полегшити страждання хворого тощо.
«Найцікавішою для мене була лекція про головні почуття людини – сум, радість і страх. Отець Арнальдо розповів про позитивні та негативні наслідки цих почуттів. Ця лекція була для мене справжнім відкриттям. А сам професор цікаво і весело подавав матеріал. На одній з лекцій він, навіть, для нас співав», – ділиться враженнями учасник Школи біоетики Михайло Микитяк, студент Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
Професор Арнальдо Панґрацці разом зі слухачами програми у Тернополі та Львові проаналізували поведінку людини, коли вона втрачає здоров’я, обговорили які ресурси (внутрішні та зовнішні) особа може використати, щоб протистояти своїй недузі. На переконання експерта, більш ефективною допомога медичних працівників є тоді, коли вони найперше зуміють зцілити особисті рани, які кожен отримує впродовж життя: у сім’ї, в суспільстві, на роботі.

Довідка.
У вересні 2012 року Школа біоетики УКУ спільно з Комісією Душпастирства охорони здоров’я УГКЦ на базі Тернопільського державного медичного університету розпочали сертифікатну програму з біоетики «На службі охорони життя». У Тернополі її учасниками стали 26 осіб, серед яких душпастирі, лікарі, викладачі медичного університету, медсестри.
Прес-служба УКУ