Етика не противиться медичному прогресу. Вона дає орієнтири та визначає межі, які не слід переступати, – член Папської ради «Pro Vita»
В сьогоднішньому світі існує небезпека представляти технологію штучного запліднення як вирішення усіх проблем людства в сфері народження дитини. Ми не в змозі зупинити медичний прогрес. Зрештою, це не є завданням церкви. Однак, через свою етичну науку церква хоче показати орієнтири та визначити межі, які не можна переступати, якщо бажаємо людині добра цілісно.
Таку думку висловив о. доктор Ігор Бойко під час вебінару на інтернет-сторінці УГКЦ, 14 грудня 2010 року. Тема вебінару стосувалася допоміжних репродуктивних технологій та їх моральна оцінка.
«Дитину не можна сприймати як продукт втручання медичних чи біологічних технологій, – зауважив о. Ігор Бойко. Бо тоді вона була б всього-на-всього предметом наукових технологій. Завжди важливо брати до уваги, чи методи і способи зачаття нового життя вповні відповідають гідності людської особи. Ми не можемо радіти, якщо народження однією дитини спричинилося до загибелі кількох інших, що були знищенні як ембріони».
«На жаль, сьогодні технології штучного запліднення, які, хоч і мають колосальний успіх, все ж спричиняють до неоправданого знищення людського життя. І про це сьогодні часто замовчується. Медицина ж повинна служити добру людини, поважаючи її гідність і свободу. Це надзвичайно відповідальне завдання, особливо коли йдеться про сферу передавання людського життя», – зазначив він.
Відділ інформації і зовнішніх зв’язків УКУ