Євангелізація в дії
Молитва, формація, братерське життя і місія – з таких чотирьох елементів складається дев’ятимісячний курс навчання в Католицькій школі контемпляції та євангелізації „Діти Світла”, зустріч із учасниками якої відбулася 2 травня в Українському Католицькому Університеті. Презентацію школи „Діти Світла” проводили її учасники: Леся Бартків, Марта Возна, Пшемислав Погоцкій та Марія Бултрушко.
Концепція створення школи „Діти світла” базується на споглядальних духовних практиках (контемпляції), із якими нерозривно пов’язана євангелізація молоді віком від 18 до 30 років. Головне завдання: виховати зрілих, свідомих християн, які осягнувши власне покликання в житті, відгукнулися на заклик Папи Івана Павла ІІ „щоби молоді були першими євангелізаторами молодих”. „Усі ми дуже різні – за характером, за відчуттями й сприйняттям світу. Але всі єднаємося в тих 9 місяців, із жовтня по червень, для того, щоб стати ближчими з Богом. Не просто читати про Нього, а молитися, вчитися і працювати з усвідомленням того, що Він є, керує нашим життям”, – говорить Леся Бартків.
Нерідко школа стає домом, у якому молодь живе, намагаючись бачити одне в одному тільки найкраще. А три-чотири рази на рік молоді люди вирушають у місійні подорожі парафіями, притулками для бездомних та для матерів-одиначок, освітніми закладами, ділячись своїми переживаннями віри й радістю приязні з Богом. В УКУ таке щире свідчення віри присутні почули з уст Касі Войтаник: „Не було нікого, хто б заклав мій духовний фундамент, хто б повів мене до Господа. Я шукала сенсу життя й не знаходила його. На щастя, Бог чував наді мною та вивів мене на шлях порятунку – послав людину, яка скерувала мене в спільноту й заохотила до молитви. Це був перехід від старого життя до нового”.
Інституцію було створено 2004 року в Лодзі (Польща) як філію Міжнародної католицької школи молитви і євангелізації Juenesse-Lumiere (“Молодь-Світло”), яку 1984 року заснував у Франції о. Данієль Анж. Кожен день у школі концентрується довкола Євхаристії. Проте навчання в ній не обмежується лише молитвою. По кілька годин щотижня учасники слухають лекції на теми Біблії, Літургії, науки Отців Церкви, теології ікони, філософії тощо. Вони зустрічаються зі священиками, провідниками католицьких рухів та спільнот, християнськими подружжями.