FootQuest: студенти перезавантажили ресурси перед завершенням сесії
В УКУ більше 50 студентів з різних спеціальностей і факультетів взяли участь у всеуніверситетському проекті FootQuest, спрямованому на командотворення та заохочення до активного способу життя.
Ініціатором заходу є Факультет наук про здоров’я, організаційна підтримка – відділ студентських справ, фінансова підтримка – відділ студентських справ та Філософсько-богословський факультет.
Під час спортивних турнірів учасники змагалися на спритність, кмітливість, витривалість, вміння орієнтуватися в просторі, вміння тримати баланс та працювати в команді. До участі у FootQuest запрошували студентів усіх факультетів. Зголосилися 5 команд, у кожній по 10 учасників. Серед учасників студенти таких програм: соціальна педагогіка і психологи (Факультет наук про здоров’я), соціологи (Факультету суспільних наук), студенти і викладачі Філософсько-богословського Факультету, збірна команда істориків та студентів комп’ютерних наук.
Ідея проекту полягала в тому, щоб заохотити студентів до активного способу життя. Постійний навчальний процес з часом виснажує, деякі відчувають емоційне вигорання. Такі заходи допомагають відновити сили, перезавантажити ресурси, щоб дійти до фінішу. Нібито відкривається друге дихання, з’являється наснага закінчити сесію в позитивному настрої. Хочемо, щоб студенти, окрім навчання, пам’ятали також про активний відпочинок, який би загартовував здоров’я, підтримував би фізичну форму. До того ж такі заходи завжди об’єднують людей. Студенти знайомляться і вчаться працювати в команді – так твориться спільнота, – зауважила декан Факультету наук про здоров’я Світлана Стельмах.
Дорогою до фінішу команди повинні були пройти 4 основні етапи.
Перший конкурс – спортивне орієнтування. Кожна команда відправляла 8 учасників в мандрівку. За допомогою карти вони повинні були прокласти маршрут до 5 точок і залишити там помітки. Кмітливість і швидкість – ключові якості, які визначали переможців конкурсу.
Наступний етап – подолання смуги перешкод. Печеру у вигляді натягнутих петель треба було пройти, не торкнувшись предметів, які звисали. Дика природа не жартує – один нерозважний крок, і ти повертаєшся до старту.
Третій етап не менш складний – пройти по канату без опори, а потім з двома опорами. Учасники проходили уявну бурхливу річку, пересуваючи планку між двома валунами. Як тільки ступаєш на землю – тебе забирає бурхлива річка.
Особлива єдність команди проявлялася під час конкурсу, коли учасникам команди дали завдання – стати на одні лижі і пройти певний шлях. Відчути ритм і діяти злагоджено – під силу тим, хто вміє працювати в команді. Особливої спритності та сили вимагав конкурс стріляння в ціль з трембіт. Найкращі результати показали хлопці.
На завершальному етапі – учасникам організували перегони на човнах.
За усіма турнірами стежило вимогливе журі зі складу туристичного-краєзнавчого гуртка під проводом відомого тренера Теодора Олача.
За результатами виокремилися 3 команди переможців: перше місце – збірна команда зі спортивного залу колегіуму УКУ (студенти історії та комп’ютерних наук); друге місце – команда богословів; третє місце – соціальні педагоги. Кожна з команд отримала своєрідний солодкий приз.
Такі заходи в УКУ проводяться не вперше. Зокрема, раніше подібні конкурси організовували для соціальних педагогів. Такі акції – потужний інструмент творення спільноти, особливо під час інтеграційних сесій.