Фотографією я захопилася, побачивши великі, чисті очі дитини в одному із сиротинців України, – Роксоляна Тимяк-Лончина
Близько ста робіт 5 грудня представила в УКУ на фотовиставці «З любов’ю до України» американська мисткиня українського походження Роксоляна Лончина-Тимяк. На фотовиставку прийшли студенти та викладачі Університету та інші поціновувачі фотомистецтва.
Представлені на виставці роботи розміщені так, що поруч із фотографією, зробленою в Україні, висить одна або декілька фотографій, зроблених в інших країнах світу – Греції, Італії, Англії, США. У своєму поясненні до виставки мисткиня зазначає: «Тема України не є основною на цій виставці, але Україна – немовби магніт, який притягнув образи з інших країн світу».
Відкрив фотовиставку декан філософського-богословського факультету о. д-р Ігор Бойко. «Виставка має педагогічний характер. Представлені тут світлини подорожують по різних країнах світу, де розповідають іноземцям про Україну, а українцям – про різні країни та культури світу», – зазначив о. Ігор Бойко у вступному слові.
Зі словом привітання до присутніх звернулися також керівник фотоклубу УКУ Петро Дідула та мистецтвознавець Іванка Крип’якевич-Димид. «Автор виставки знає Україну не тільки з перспективи її красот та принад, що можуть бути цікавими для персічного туриста з-за кордону. Роксоляна пізнала Україну насамперед у її болях», – зазначила Іванка Крип’якевич-Димид.
Як відомо, Роксоляна Лончина-Тим’як підтримує дітей-сиріт в Україні.
Довідка.
Роксоляна Тим’як-Лончина – стоматолог за фахом, художник за покликанням, багато подорожує, проте завжди повертається до України. Народилася у 1952 році в Нью-Йорку в сім’ї українських емігрантів з Галичини.
Уперше Роксоляна відвідала Україну під час гуманітарної медичної місії у 1992 році. Згодом неодноразово приїжджала сюди у складі Міжнародного медичного товариства (Global Medical Foundation) з місією «Медицина на колесах»: лікувала дітей, читала лекції лікарям-стоматологам. Особливу увагу Роксоляна приділяє дітям-сиротам, чиї образи використані в основі фотовиставки «Дитинство, позбавлене барв» («Starving for Colour»), яку в жовтні 2002 року презентували в Українському національному музеї у Чикаго. Ця подія сприяла створенню однойменного фонду в США, який надає допомогу дитячим будинкам в Україні.
У 2002 році Американська жіноча організація номінувала Роксоляну Тим’як-Лончину за працю у сфері фотомистецтва званням «Визначна жінка-лідер у мистецтві».
У 2002-2006 рр. відбулося кілька фотовиставок мисткині при «Easter Seals», організації, яка допомагає дітям з обмеженими можливостями. У 2007 році фотографії Роксоляни Тим’як-Лончини разом з фотографіями українських фотомитців увійшли до книги «Українська світлина». Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою організував і провів персональні фотовиставки художниці «Мова наша солов’їна» (жовтень, 2009), «Вивіски у Львові: відмова від рідного» (лютий, червень, 2010).
Прес-служба УКУ