В УКУ фотовиставка про благодійність: дар ділитися добром і запалювати оптимізмом
В Українському католицькому університеті презентовані 40 фоторобіт про благодійність під час відкриття фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктиву», яка триватиме з 1 по 8 червня.
Мета фотовиставки – привернути увагу громадськості до найкращих практик благодійності та залучити любителів та професіоналів мистецтва фотографії, бізнес-компанії, благодійні й громадські організації до популяризації успішного досвіду благодійництва в Україні.
За словами керівника Галереї сучасного мистецтва УКУ Андрія Курочки, для УКУ благодійність є природньою, адже сам університет завдячує підтримці і допомозі багатьох жертводавців.
Серед світлин представлені також фотороботи про благодійні проекти самого університету.
«Такі проекти живлять і ведуть до оптимізму. Понад 200 меценатів університету зможуть відвідати фотовиставку і відкрити для себе інші форми благодійництва. Це все творить ауру добра. Ми віримо в добро і ми це поширюємо. Наш університет також має багато благодійних проектів. З перших років існування тут відкрився Центр духовної підтримки людей з особливими потребами «Емаус». Діти, які потребують опіки, живуть разом з студентами і можуть спілкуватися з ними щоденно. Також в УКУ працює «Волонтерська сотня», яка підтримує українське військо. Найцікавіший з їхніх проектів – військова мобільна пральня. Ще 15 років тому ми провадимо традицію різдвяних обідів для бездомних людей. Наші студенти підхоплюють це і продовжують», – зазначив він.
Після VI Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива» із 687 фоторобіт на фотовиставку потрапили лише 40 відібраних світлин. Серед учасників – фотографи, аматори, волонтери та представники благодійних організацій.
Серед журі щорічного фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктиву» – українські і всесвітньо відомі фотографи, члени Національної спілки художників України, представники благодійних організацій і партнери фотовиставки.
«Фотографи оцінюють фотомайстерність, влучність кадру і композицію, а представники благодійних організацій дивляться на сюжет. Це така собі битва титанів, під час якої ми відбираємо 40 фотографій», – розповідає Леся Ярошенко, інформаційний менеджер Українського фонду благодійників.
Одна з переможниць фотоконкурсу – 16-річна Христя Пучковська зі Львова здобула 2-ге місце і отримала срібну медаль за роботу «Киньте геть стереотипи» у номінації «Благодійність змінює цінності». Також її відзначили дипломом ІІІ ступеня Національної спілки фотохудожників України за роботу «Коли очі – немов океан» у номінації «Благодійність очима дітей».
Вона довго сумнівалася, чи варті її роботи уваги, але друзі і рідні підтримали і переконали брати участь у конкурсі. Частину світлин дівчина зробила під час однієї з поїздок до інтернату, де вона подружилася з героями своїх фото.
«Протягом останніх двох років маю звичку – всюди возити з собою фотоапарат. Насправді мені складно фотографувати те, що я бачу в дитбудинках і госпіталях. Іноді навіть буває соромно. В інтернаті я подружилася з двома дітьми. Вони мене запитали, чи можу я їм пообіцяти, що до них приїде мама? Як я у 15 років могла взяти на себе відповідальність щось подібне обіцяти, подумалося тоді. Пізніше вони розповідали, що мама до них таки приїхала. Я довго обробляла ті фото, переглядала і не знала, кому це показати. Тоді я вирішила подати їх на конкурс. Іноді я себе накручую, що я нещаслива. Але коли буваю в госпіталі і бачу поранених хлопців з АТО, які підтримують дітей, знаходять силу волі творити добро іншим, то розумію, що я слабша за них. Коли бачу людей, які пережили втрати, розумію, що я щаслива людина – маю батьків і братика», – розповідає Христина.
Зазначимо, Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива», організований Українським форумом благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України, уперше відбувся 2010 року. Конкурс відбувається кожної осені – у жовтні-листопаді. Журі відбирає 40 найкращих фоторобіт, з яких формується однойменна фотовиставка, яка з квітня по листопад подорожує Україною. Переможці фотоконкурсу отримують відзнаки Національної спілки фотохудожників (НСФХУ), грошові винагороди та пам’ятні подарунки. У 2015 році фотовиставка побувала неподалік лінії розмежування – у Сєвєродонецьку та Дзержинську. Минулого року її побачили у 13 містах України. Найкращі роботи разом з історіями публікуються у спеціальному фотокаталозі українською та англійською мовами.