«Творіть не лише кар’єру, але й середовище навколо себе», – фундатор Ярослав Рущишин до студентів-соціологів
Цього року кафедра соціології УКУ має 29 нових студентів і 13 стипендіатів. З початком навчального року їх прийшли привітати фундатори, працівники УКУ, випускники та представники деканату.
«Ваша спеціальність у фокусі. Програма є вартісною завдяки вашим зусиллям в тому числі. Треба розвивати програму разом – творити атмосферу, бути впізнаваними і робити щось важливе для суспільного простору. Плекайте також і духовний простір у нашому новозбудованому храмі. Не марнуйте часу і будуйте атмосферу. Важка праця буде винагороджена», – звернувся декан факультету суспільних наук студентів-соціологів під час інавгурації, яка відбулася 15 вересня в УКУ.
Як почесного гостя на урочистості запросили професора, директора з наукової роботи Інституту соціології НАН України Євгена Головаху. Соціологія буде затребуваною, оскільки світ змінюється – як змінюється, можуть пояснити тільки соціологи, запевнив він студентів.
«Ви обрали спеціальність, яка є королевою наук. ХХІ ст буде століттям соціології. Ви обрали складну науку. За 25 років тільки 100 соціологів стали докторами наук. Хочу, щоб ви не розчарувалися в цій науці. Зазвичай на першому курсі у всіх великий ентузіазм, а на другому – великі сумніви. А тоді студенти поділяються на тих, які зацікавлені, і тих, яким це стає байдужим. Тільки ми можемо пояснити, як змінюється світ на теоретичному рівні, і на емпіричному за допомогою арсеналу методів. Знання наші обмежені, а вимоги до нас високі», – зауважив соціолог.
Студентам видали студентські квитки та стипендії. «Добрі справи ніколи не можуть бути анонімними. За цим стоять реальні люди. У майбутньому ви зможете перейняти цю естафету і робити добрі справи», – зауважила завідувач кафедри соціології Оксана Міхеєва.
«Це найменше, що ми зробили у цьому житті, але нехай воно принесе користь. Живіть будуючи, а будуючи живіть», – побажали студентам представники ТЗоВ «Галицька будівельна гільдія».
Фундаторка Марія Карпінська із Благодійного Фонду родини Карпінських відчуває себе долученою до творення майбутнього України: «Нам потрібні люди з гарячим серцем і холодним розумом, щоб Україна розцвітала. Ви даєте нам можливість бути інвесторами України. Ми інвестуємо у наше майбутнє».
Ще у 2006 році в Україні не було кваліфікованих соціологів, вважає директор ВАТ «Троттола», сенатор УКУ і жертводавець Ярослав Рущишин: «У 2006 році в Україні було менше соціологічних досліджень про Львів ніж в Польщі. Не було кваліфікованих спеціалістів. Але ще більшою проблемою були ціннісні орієнтири. 68% львів’ян жили за принципом: «Не вчіть мене жити – допоможіть матеріально». Поступово тенденція змінюється з питання, що ти маєш на питання, що ти робиш. Людина виходить на перший план. Творіть не лише свою кар’єру, але й середовище навколо себе», – закликав він студентів.
Очікувати від себе, бути старанними і вчитися порадив першокурсникам випускник УКУ Ігор Фещенко: «Якщо перераховувати ваші бали ЗНО в фінанси, то ви вклали гроші в добрий банк. 50% вашого успіху при прийняття на роботу – це ваш диплом УКУ. Ви маєте великі шанси працевлаштуватися».
Випускниця програми з соціальної педагогіки Людмила Крижановська називає УКУ місцем, яке дає можливості і знайомить із людьми: «Цей університет дав мені хороші знання, людей і цінності. Пам’ятайте про можливості, якими варто скористатися. Щоб стоячи в майбутньому по цей бік, ви знали, що взяли по максимуму».