УКУ
UKENGLISH
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
  • Повернення на кампус
  • Covid-19
  • Студентам
  • Випускникам
  • ВИКЛАДАЧАМ ТА ПРАЦІВНИКАМ
  • медіа
  • Доброчинцям
  • Контакти
  • Головна
  • Новини
  • “Границя того, що можна осягнути, – тільки в нашій уяві”, – Адріан…
ПОВЕРНУТИСЬ
  • ПОДІЛИТИСЬ:

“Границя того, що можна осягнути, – тільки в нашій уяві”, – Адріан Сливоцький

Четвер, 18 Липня, 2019

Пропонуємо вам другу частину вітальної промови для випускників УКУ 2019 року від Адріана Сливоцького – американського економіста українського походження, одного з найвизначніших фахівців сучасного менеджменту, автора світових бестселерів з питань стратегічного управління та давнього приятеля УКУ. Ця частина не прозвучала під час випускних урочистостей, через обмеженість в часі, але зараз ви маєте нагоду заглибитись у важливі думки від пана Адріана. 

Три думки про пращу: 

  • Міжнародна мережа українського таланту 
  • Паростки-стартапи 
  • Червоний Дракон 

Мережа українського таланту 

Хто любить мислити числами? Я дуже люблю. Запізнаймося з кількома вагомими числами. Вони мають змінити наше бачення та змінити нашу дію. 

В США вчиться 1.1 млн. закордонних студентів (бакалаврат (половина), магістратура та докторантура (половина)). Серед них ось така картина:

Студенти в США / кількість студентів в США на мільйон населення 

Китай 350,000 – 270

Індія 185,000 – 140

Пд. Корея 58,000 – 1100

Сингапур 5,000 – 1000

Україна 1,800 – 40 

Як на Вашу думку, чи це розумний підхід до розвитку спільноти? Висновок не складний. Але це гранично складний виклик для нас усіх. Завдання наступного п’ятиліття – помножити наше число студентів в Америці вдесятеро або й більше. Ми розуміємо, що справді потребуємо мати у США, як і корейці, 58,000 студентів (населення в Кореї приблизно на 15 % більше ніж у нас). До речі, ми вже маємо 60,000 студентів, що навчаються за кордоном. Скеруймо їх на найкращі можливості. Скеруймо їх до Америки. І до Канади. 

Як це зробити? По-перше, зрозуміти, – глибинно зрозуміти, – чому це важливо. Чому Китай, Індія, Пд. Корея, Сингапур так глибоко дбають про це, чому так інтенсивно зосереджені над тим, щоб їхні студенти мали доступ до найкращих університетів, чому у них такий гострий фокус щоб створити мережу таланту в найважливіших економіках світу? 

А тоді, озброєні розумінням, ми знайдемо, розвинемо, створимо способи. Один тільки приклад: студентська організація UGS (Ukraine Global Scholars) уже працює над цим. Маломасштабно – але високоякісно. UGS має вже кілька років досвіду в тому, як помогти бідним високо талановитим українським студентам конкурувати та вигравати повні стипендії до найкращих шкіл в Америці. Вони доставили свої навчальні матеріали на платформу PROMETHEUS. Ці матеріали є доступні онлайн безкоштовно, кожному українському студентові. Мене сильно вражає цей дух служіння, яким ці студенти керуються, стараючись якнайбільше допомогти нашим студентам. Пізнайте їх (доступ до вебсайту є для кожного) Підтримайте. Розвиньте. Є й інші організації. Віднайдімо, підтримаймо, розвиньмо. 

Але найважливіше – щоб кожний талановитий студент чи студентка вже в середній школі вдосконалювали знання англійської, вчилися 

  • читати 
  • розмовляти 
  • писати цією мовою. Досконало. 

А тоді, навчалися так інтенсивно, зосереджено й визначно, щоб мати найкращі, найсильніші аплікації на магістерські та докторські програми провідних університетів світу, зокрема в США і Канаді, де можливості обширніші. 

Канада? –Так, Канада.

В Америці 1.1 млн закордонних студентів.

В Канаді? – 500,000.

Скільки в Канаді українських студентів? – 2,800 

Можливості в США й Канаді винятково масштабні. Використовуймо їх. Навчання в Америці приносить багато користі. Ось один мікро-приклад. Молода жінка з України навчалась в Стенфорді. Покінчивши навчання започаткувала маленьке підприємство (2003 р.). За півтора десятиліття ця маленька компанія зросла і створила 800 високоплатних праць в Україні. В трьох різних містах. Я глибоко шаную це, що ця молода людина осягнула, ту нову дійснійсть, що вона створила. В моїх очах, вона – справжній герой. Нам потрібно цей її приклад помножити в 1000 разів. Може й більше – в дві тисячі. Це помогло б сповільнити відплив таланту з нашої країни. Це б навіть спонукало наших людей повернутись. Уявім собі. 

Але світ великий. Чудові можливості чекають нас також у Європі: Лювен, Лондон, Париж, Німеччина та інші. 

А найважливіше – якнайретельніше шукати можливості навчатися в Китаї: Пекін, Шанхай, Гуанджоу, Шеньчжень. 

Чому? Тому що там твориться нова економіка – економіка майбутнього. Тому що визначається новий стандарт швидкого навчання й економічного виконання. Зрозуміймо цей стандарт, цей новий рівень ефективності. Навчімось від нього (див. Нижче – Червоний Дракон). Ми повинні так ретельно навчатися в Китаї, як китайці вже три десятиліття навчаються в Америці. Зважмо: там, в Китаї, твориться нова Олімпіада економічної конкуренції. Берімо участь у ній! 

Employee Growth 

Паростки-стартапи За останнє десятиліття, всупереч усім несприятливим обставинам, всупереч усім гальмуванням, на нашому терені виросли світового калібру стартапи. Цифри вражають: в Україні є сотки старапів. За одним рахунком, вони досягають 1 800 стартапів. 

  • Universities 
  • Inexperienced 25-year-olds 
  • Experienced VCs 
  • Deep pools of capital 
  • Exit options (IPOs/strategic buyers) 
  • Culture – fierce urge to win, okay to fail (and start again) 
  • Steady stream of blockbusters 

Однак, щоважливіше, на міжнародну арену вже виступили перші українські «єдинороги» (єдиноріг = вартість > * 1 мільярд), компанії,такі як: Gitlab (Харків) та Ring (Київ – СантаМоніка). Ring вже має 700 робітників в Києві. 

Ці паростки виростали на дуже маловодному, каменистому терені. І це дало їм великі переваги. Переваги? – Так. Вони навчилися діяти суперощадно, вони роками самофінансувалися. Вони навчилися, тому що український ринок наразі замало масштабний, відразу пускатися на світовий ринок. Вони навчилися діяти й рекрутувати глобально – і відкривали головні офіси в Сан- Франциско чи в Лондоні, Берліні, Маямі, Бостоні. 

Ще одна відмінність – і це дуже вагомо: вони творчі, цікаві, оригінальні, стильні, круті. Назагал, європейські та індійські стартапи – наслідувані. Є винятки, але кажу про це загально. Цікаво, що найбільш оновлювані, інноваційні стартапи в Європі народжуються на периферії, а не у великих центрах:

Skype – Естонія

Spotify – Швеція

Booking. com – Голландія.

Перегляньте українські стартапи, ознайомтеся з ними. Вони творчі. Вони цікаві. Вони дивляться на світ з іншого, відмінного кута. Вони вбачають нові питання, вони майструють, оформляють нові розв’язки. Це дуже вагомий показник природи цих українських паростків Ну, то що? Що маємо робити? Ось кілька найперших кроків. 

Multiply this scene by 100,000 times around the globe. 

1). Пізнайте їх, кожен повинен знати: Gitlab Grammarly Ring Readdle People.ai Looksery Skyrora Preply Petcube Passiv.dom MacPaw 

2). Журналісти, пишіть про них! За ними ховаються прекрасні розповіді.

3). Якщо вас стосуються їхні товари, послуги – купуйте їх і дайте їм зворотний зв’язок, фідбек, щоб вони могли якнайшвидше покращитися.

4). Розширте цей список із десятка стартапів якомога більше – на 20, 30 чи навіть 50. Чим більше пізнаєте, тим глибше зрозумієте вартість та динамічність цього сектора.

5). Якщо маєте великий талант, відвагу й енергію працювати інтенсивно, долучіться до їхніх команд.

6). Самі знайдіть та пізнайте важливу, нерозв’язану проблему та розпочніть власний стартап. 

 

Start-up ecosystems Action is moving across the globe – but blockbusters (> $10BB valuation) and IPOs are primarily a US and Chinese phenomenon 

Silicon Valley 

Los Angeles 

7). Вчіться за кордоном і ввійдіть в екосистему стартапів Стенфорда, Сіетла, Бостона, Нью- Йорка, Тель-Авіва, Торонто, Пекіну та інших (таких екосистем у світі понад 20.) 8). Беріть участь у kickstarter/crowdsourcing. 9). Перекажіть іншим про цікаві стартапи, які ви запізнали. 10). 11). 12). А як же 10), 11), 12)? –Самі придумайте, як ви і ваші друзі можете допомогти розвинути цей наш стихійний економічний рух 

Amsterdam 

Vancouver Seattle 

Toronto 

Montreal London 

Berlin Boston Chicago 

New York 

Paris 

Tel Aviv 

China* Austin 

Bangalore 

Singapore 

São Paulo 

Sydney 

*Estimate 

Червоний Дракон

Якось мій добрий приятель сказав мені: «Ви нас, китайців, не розумієте. Ми мислимо інакше. В економіці ми не живемо в часі миру, – ми живемо в часі війни. Для нас це гранично важлива війна. І відповідно до цього ми рухаємося. Це війна без війська, без танків, без бомб. Але економічна війна: стартапи, вкладення, мережі, оновлення, швидкість, зосередженість, копіювання, гранична конкурентність, зовнішня і внутрішня асиметричність мислення, асиметрична дія, асиметричне творення вартості. У вас – Донбас. У нас – гостро відчутна внутрішня потреба стати першими у світі. Якщо бути одержимими цим поняттям, то можна стільки осягнути, що ви аж не повірите! Ось наш пріоритет. Ось те, чим ми живемо». Навіть у Сан-Франциско, навіть у потужній Кремнієвій долині не вповні розуміють, що таке Китай. 

У світі стартапів із 20 «блокбастерів» (блокбастер= вартість понад 10 млрд) Америка має 11, Китай має 5. А з «єдинорогів», яких у світі 326, Америка має 170, Китай – 91. 

Вихідці з китайської екосистеми/ Ринкова вартість(млрд)

Алі-Баба – 401

Tencent – 410

Ant Financial – 150

Baidn – 40

JD. Com – 40

Xiaomi – 30

Якщо взяти разом, то їхня ринкова вартість перевищує один трильйон доларів. 

Китай працює швидше, зосередженіше, ніж будь-хто інший у світі. Китайці прекрасно наслідують найкращих у світі, а відтак добудовують другий, третій поверх – свої власні оновлення. 

Вони організовують у себе шалену внутрішню конкуренцію. В різних галузях є по 300, 400 стартапів, які енергійно змагаються між собою в котлі Дарвінської конкуренції. Вони думають по-іншому, більш розумно та твердо, працюють інтенсивніше, більш вимогливі супроти себе. Вони винаходять нові, доцільніші, успішніші процеси та методи. Вони винаходять нові, оригінальні самобутні бізнес-моделі (Didi Chuxing, Ant Financial, Xiaomi…) 

Вони встановили новий рівень конкуренції. Вони найкращий, найбільш вимогливий учитель дисципліни, як творити вартість, як перемогти завтра. 

Отже, що? Що робити? 

1.Читати про них, зрозуміти в подробицях цю стихійну економічну силу в Китаї, що так 

швидко розвивається і масштабується.

2. Відвідати їх. Спершу – Шеньчжень (відносно відкритий), а тоді й інші міста (менш 

відкриті).

3. Вчитися там. Хоч би семестр.

4. Стажуватися там (якщо приймуть).

5. Де доречно і можливо, пристосувати їхні стандарти, методи та способи мислення на користь своєї праці.

Тревіс Каланік (колишній керівник Убера) та Майкл Морітц (спільник у венчурній фірмі Sequoia) перші звернули увагу на потужність китайської моделі та на велику загрозу від неї для американських конкурентів. Як Каланік і Моріц, пригляньмося ближче до цієї моделі, вивчімо її, змінімо своє уявлення про те, скільки можна осягнути, як масштабно і як швидко. А тоді пристосуймо це знання на користь наших покупців і на користь наших компаній. 

Післяслово Ізраїль. Давно тому. Сухе поле. В далечині – велетень Голіаф, у повному озброєнні, загрозливий, страшний, непоборний. По другий бік поля – малого зросту, без обладунків, легко озброєний пастух. У правиці тримає пращу. Шукаймо своєї пращі. 

  • Активний читач 
  • Натхненний представник 
  • Майстер 
  • Мережа 
  • Стартап 
  • Найкращий, найбільш вимогливий учитель 

Шукаймо інші пращі. Вони нам потрібні. 

Beijing 

Shanghai 

Hangzhou 

Shenzhen 

Границя того, що можна осягнути, – тільки в нашій уяві. За останнє десятиліття по цілому світі, в кожному його кутку, винахідливі, озброєні пращею, руйнують традиційні границі, традиційні обмеження, традиційні “це неможливо”. Зважмо. Зрозуміймо. Діймо. Настає наша черга. 

Mail

Дайджест подій та новин

Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку

Вам буде цікаво

Субота, 23 Січня, 2021
Розмаїтість – наше багатство. Кілька обнадійливих слів до Дня Соборності
П'ятниця, 22 Січня, 2021
Тарас Добко: «Університети можуть допомогти молоді, яка шукає свої дуже...
Четвер, 21 Січня, 2021
Борис Ґудзяк: «Людські стосунки — найбільше мистецтво»
Середа, 20 Січня, 2021
«Матеріальну допомогу на Схід можна передати поштою, але нею не...
Неділя, 17 Січня, 2021
Шептицький очима студентів
ПІДТРИМАТИ УКУ СТАТИ СТУДЕНТОМ
Ми в соцмережах:
Меню
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
Навчання
  • Факультети
  • Бакалаврат
  • Магістратура
  • Аспірантура
  • CMS УКУ
  • Сервіси ІТ
Про УКУ
  • Управління та адміністрація
  • Офіційна інформація
  • УКУ від А до Я
  • Вакансії
  • Контакти
УКУ

Секретаріат УКУ
Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011

Секретаріат УКУ
Тел.: +38 (032) 240-99-40
Ел. пошта: [email protected]

Усі права застережено © 2021 Український Католицький Університет

Зроблено у Qubstudio