Гуманітарний факультет УКУ отримує державну ліцензію
12 листопада, напередодні всеукраїнського Дня студента, спільнота УКУ вітала гуманітарний факультет УКУ з нагоди надання державної ліцензії для історичної програми цього ф-ту. Цього дня було вручено 35 студентських квитків державного зразка. Відтак студенти УКУ почуватимуть себе не менш соціяльно захищеними, ніж інші українські студенти, принаймні при оплаті за проїзд в державному громадському транспорті.
“Це досягнення є надзвичайно важливим як для Університету, так і для розвитку гуманітарної освіти в Україні, – сказала декан факультету Олена Джеджора. – тому що, з одного боку, свідчить про визнання державою такого закладу як Український Католицький Університет, а з іншого – є початком створення нового осередку історичної науки у Львові та Україні, який через декілька років матиме суттєвий вплив на формування гуманітарної освіти в нашій державі”.
Гуманітарний факультет УКУ існує вже три роки і здійснює підготовку спеціялістів з історії для науково-дослідницької та педагогічної діяльности. Програма факультету розрахована на шість років навчання і передбачає засвоєння студентами глибоких знань з гуманітарних дисциплін, з особливою увагою до мовних предметів і базових богословських курсів.
Святкування розпочалося Божественною Літургією, після якої отець-ректор Борис Ѕудзяк та декан гуманітарного факультету Оленка Джеджора привітали студентів та вручили їм студентські квитки державного зразка.
Опісля відбулася прес-конференція для журналістів за участю отця-ректора Бориса Ґудзяка, декана гуманітарного факультету Олени Джеджори, директора відділу акредитації і ліцензування УКУ Ігоря Підкови, проректора з навчальної роботи Тараса Добка та директора Інституту історичних досліджень ЛНУ ім. Івана Франка, члена сенату УКУ, Ярослава Грицака.
Отець-ректор Борис Гудзяк зазначив: “УКУ є закладом, у якому можна серйозно, творчо, критично розвивати науку гуманітарного напрямку, виходячи з християнського світогляду. Ми маємо своєрідну лабораторію інтеграції українського суспільства в світ, тому, без сумніву, заслуговуємо на визнання і підтримку нашої держави”.
Кілька питань журналістів стосувалося акредитації богословської програми філософсько-богословського ф-ту УКУ. Як ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, так і Ігор Підкова запевнили, що робиться усе можливе для того, щоб наступного навчального року були визнані державою також студенти філософсько-богословського ф-ту. “Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб в наступному навчальному році абітурієнти вступали на програму філософського-богословського факультету, ліцензованого державою. Якщо Міністерство освіти та науки затвердить цю програму як пілотний проект, то вже і це треба вважати великим успіхом”, – сказав пан Ігор.
З визнанням богослов’я в Україні все ще залишається чимало проблем, ще нема остаточно визначених критеріїв щодо цієї науки, відповідно також і нема викладачів з визнаними в Україні дипломами богословів. Вихід із цієї ситуації ректорат УКУ вбачає в напрацюванні власного досвіду, який при сприятливіших політичних обставинах буде корисний в опрацюванні відповідних законодавчих положень про богословську освіту в Україні, підготовці власних кваліфікованих кадрів. “На сьогодні м’яч, як кажуть, на нашій стороні, – говорить декан філософсько-богословського ф-ту Тарас Добко. – Міністерство науки та освіти запропонувало нам приготувати всі необхідні матеріяли для ліцензування богословської програми УКУ. І ми працюємо над цим.”
Студенти обох факультетів щиро радіють з нагоди ліцензування гуманітарного і розуміють, що це визнання багато означає для УКУ і для українського суспільства. “Дипломи фахівців із християнським світоглядом визнані Українською державою, – сказала студентка п’ятого курсу філософсько-богословського факультету УКУ, Оксана Стремоусова. – Що тут скажеш більше? Адже саме їх бракує сучасному українському суспільству”.