Гуманітарний факультет видав четвертий номер студентського наукового збірника «Acta Studiosa Historica»
На Гуманітарному факультеті вийшов друком черговий номер збірника студентських наукових праць «Acta Studiosa Historica». Новий том, який з’явився завдяки підтримці Вічного фонду Тиміша і Дженовефи Шевчуків (The Tymish and Genovefa Shevchuk Fund), присвячено проблематиці історичної пам’яті Другої світової війни.
Основу четвертого числа студентського наукового збірника склали доповіді й повідомлення, виголошені під час Всеукраїнської конференції «Друга світова чи Велика Вітчизняна? Версії історичної пам’яті», що відбулася 26-27 квітня 2013 р. в Українському католицькому університеті у Львові. В організованій Гуманітарним факультетом конференції взяло участь понад 50 молодих істориків, студентів і аспірантів з різних куточків України, – від Донецька на сході й до Львова на заході та від Чернігова на півночі й до Миколаєва на півдні.
Студентський науковий збірник охоплює п’ять блоків дослідницьких проблем: «Історична пам’ять як засіб самоідентифікації», «Політика нацистського і комуністичного режимів в Україні та історична пам’ять», «Національно-визвольний рух в Україні та пам’ять про нього», «Дослідження історії Голокосту та пам’яті про злочин», «Репресії, геноциди та пам’ять про них». Особливу увагу привертають статті, що стосуються впливу історичної пам’яті про Другої світової війни на політичну свідомість сучасних українців; діяльність освітніх та культурних установ у воєнний період; релігійне й повсякденне життя населення в часи війни; особливості Голокосту на окупованій нацистами території України; формування публічного дискурсу щодо злочинів супроти людяності в роки війни. Таким чином публікація матеріалів конференції є внеском у формування в Україні ширшого суспільного консенсусу довкола ключових питань нашого спільного минулого.
Як саме проведення конференції, так і публікація її матеріалів у цьому збірникові уможливили підтримка Вічного фонду Тиміша і Дженовефи Шевчуків (The Tymish and Genovefa Shevchuk Fund), закладеного родиною Богдана Чабана та Марії Шевчук-Чабан з Нью-Йорку (США) для реаліазації на Гуманітарному факультеті навчально-дослідної програми «Україна в добу тоталітаризму (1939-1991)». Метою програми є поглиблене міждисциплінарне вивчення історії України новітньої доби в Українському католицькому університеті, поширення цього академічного досвіду в гуманітарній сфері нашої держави і закордону, а також популяризація й деміфологізація історичної пам’яті про Другу світову війну, національно-визвольний рух і радянські реалії у фаховому середовищі й у публічному суспільному дискурсі.