Інформаційні технології в українських школах
8 грудня в приміщенні Львівської духовної семінарії на Хуторівці відбулася конференція «До питання інформаційних технологій у системі середньої освіти в Україні», присвячена темі застосування сучасних технологій у процесі підготовки вчителів та навчання учнів середніх шкіл. Конференцію спільно організували Український Католицький Університет та Католицький молодіжний освітній центр КАНА з м. Ґлівіце (Польща). Учасниками конференції стали вчителі інформатики та усі зацікавленні у поширенні інформаційних технологій в українських загальноосвітніх закладах з різних міст України.
Протягом конференції учасники мали змогу краще пізнати стан у сфері застосування інформаційних технологіях в українських школах. Майже усі доповіді та запитання озвучили дві основні проблеми, що існують у впровадженні інформаційних технологій у наших школах – брак ресурсів та компетентних фахівців. Багато шкіл надалі працюють зі старим обладнанням, а тому вчителі не можуть застосовувати весь арсенал засобів, які зараз доступні, щоб покращити викладання не тільки інформатики, але й багатьох загальноосвітніх дисциплін, наприклад географії, історії, які обов’язково потребують візуалізації, а тому новітні мультимедійні технології є необхідними.
Проте, брак матеріальних ресурсів можна швидше вирішити, аніж брак компетентних фахівців. А тому учасники конференції ділилися досвідом, які саме можливості вирішення цієї проблеми існують. Вже протягом декількох років в Україні працюють освітні програми для вчителів від компаній Intel та Microsoft. Проте, як зазначили п. Надія Оксенчук, начальник управління освіти Львівської міської ради та д-р Наталя Морзе, проректор Академії праці і соціальних відносин, діяльність цих освітніх програм є недостатньою, тому презентація європейської методики „Teach-IT.net” представниками Католицького центру освіти молоді „КАНА” (Польща) отримала схвальні відгуки як з боку посадовців, так і вчителів.
Католицький молодіжний освітній центр КАНА став одним із ініціаторів розробки та затвердження стандартів підготовки вчителів у сфері ІТ у своїй країні. У цьому проекті КАНА є співавтором, посередником та успішним реалізатором європейського досвіду програми Тeach-it.net на польських теренах. Директор Вальдемар Кулачка та координатор проектів Вітольд Завадскі поділилися досвідом втілення програми у Польщі та планами щодо України. Українським партнером Кани став УКУ і як зазначили представники з Польщі, саме невеликі неурядові інституції є динамічнішими у реалізації подібних проектів, а тому вибір впав на УКУ, як на молоду та відкриту інституцію, яка має запал реалізувати проекти з великими перспективами.