Інститут Історії Церкви УКУ виступить співорганізатором наукового відзначення 150-ліття митрополита Андрея Шептицького в Києві
«“Як будувати Рідну Хату” – погляд з ХХІ століття». Під такою назвою 30 жовтня 2015 р. в Києві відбудеться Міжнародна наукова конференція до 150-річчя митрополита Андрея Шептицького. Конференційні сесії будуть проходити у залі засідань Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Співорганізаторами заходу стали також Український інститут національної пам’яті, Український католицький університет та Українська Греко-Католицька Церква. Науковий форум відбувається в рамках “Тижня Митрополита Андрея Шептицького в Києві”.
У роботі конференції візьмуть участь вчені, державні, громадські, політичні діячі та духовенство. Зокрема, почесними гостями будуть Блаженніший Святослав Шевчук – Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Ростислав Павленко – заступник глави Адміністрації Президента України, Микола Княжицький – голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України, Іван Васюник, голова Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Напрямки роботи конференції: «Історичні та політичні обставини митрополичого служіння кир Андрея Шептицького» і «Суспільно-політичні ідеї та соціальні проблеми в творах і пастирській діяльності митрополита Андрея Шептицького». Модераторами та доповідачами на засіданнях будуть відомі дослідники спадщини Великого Митрополита Володимир В’ятрович, Сергій Кокін, Іван Патриляк, Володимир Сергійчук (Київ), Ліліана Гентош, Мирослав Маринович, Олег Турій (Львів), о. Юрій Аввакумов, Андрій Сороковський (США), о. Андрій Михалейко (Німеччина). Метою конференції є привернення уваги широкої громадськості до духовної спадщини видатного предстоятеля УГКЦ, обговорення шляхів взаємодії релігійних організацій, державних органів та суспільних інституцій в сучасній Україні.
На завершення наукового форуму відбудеться круглий стіл – «Ідеал нашого національного життя у ХХІ столітті» – завдання співпраці Церкви, влади та громадянського суспільства у побудові гармонійної держави», на якому вступні доповіді виголосять єп. Богдан Дзюрах, Віктор Єленський та Максим Розумний. Опісля – презентація видань – монографії Ліліани Гентош “Митрополит Андрей Шептицький, 1923-1939: Випробування ідеалів” та “Ковчегу” наукового збірника з церковної історії Інституту Історії Церкви УКУ. Щодо останнього – то це вже 7 номер спеціалізованого наукового видання Інституту, який цього разу присвячений постатям митрополита Андрея Шептицького та патріарха Йосифа Сліпого.