Інститутові релігії та суспільства УКУ виповнилося 10 років
Десяту річницю від часу заснування відсвяткував 4 жовтня Інститут релігії та суспільства – один із семи науково-дослідних інститутів Українського Католицького Університету, мета якого – сприяти засвоєнню суспільними інституціями досвіду Церкви, набутого в служінні людям, а також бути для духовенства важливим каналом зворотного зв’язку із суспільством.
З нагоди ювілею в УКУ відбувся семінар на тему “Релігія та суспільство в Україні та світі”. Участь у роботі семінару взяли відомі фахівці в сфері релігійної свободи та міжрелігійних стосунків. З доповідями виступили, зокрема, доктор філософських наук, завідувач Відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович та директор Інституту релігійної свободи Олександр Заєць. Доповідачі наголошували на ролі Інституту в поширенні релігійних і духовних цінностей в українському суспільстві, окресливши одним із його завдань на наступні роки розширення територіальних меж своєї діяльності до загальноукраїнського рівня, продовження розвитку діалогу між релігією та державою, а також працю задля зближення академічної й богословської наук.
Вітаючи на врочистій Літургії працівників Інституту з першим десятиріччям діяльності, ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк згадав про початки Інституту, особливо відзначивши роль у його становленні першого проректора УКУ, багаторічного директора ІРС, а відтепер – його президента Мирослава Мариновича. Говорячи про працю ІРС, о. Борис Ґудзяк відзначив його внесок у справу екуменізму, його підтримку студентської наукової діяльності через щорічні наукові студентські конференції. Величезним здобутком Інституту в поширенні засад релігійної свободи та толерантності в Україні є один із проектів ІРС – Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ).
Ректор УКУ також представив нового директора Інституту – д-ра канонічного права, генерального секретаря Комісії “Справедливість і мир” в Україні Лесю Коваленко, яка до цього була заступником директора ІРС. Розповідаючи про своє бачення подальших перспектив Інституту, пані Леся Коваленко зазначила, що в нього є ще величезний потенціал і поле для діяльності, наголосивши на тому, що ІРС відкритий для співпраці з усіма, кого цікавлять питання суспільного вчення Церков, релігійної свободи та екуменічного й міжрелігійного діалогу. “А щодо наших засад, то ними є свобода й відповідальність, – каже д-р Коваленко. – Це відкритість у виборі будь-яких тем, що хвилюють сучасне суспільство, та відповідальність за повноцінне дослідження цих тем”.
Свої вітання Інститутові релігії та суспільства надіслали голова Сенату УКУ Преосвященний владика Гліб Лончина, співголова Інституту гуманітарних досліджень НУ “Києво-Могилянська академія” Костянтин Сігов та міський голова Львова Андрій Садовий.