Інвестуйте у свої світлі голови і майбутнє: як УКУ відновлює освітній процес у Львові?
Чи можливе навчання під час активних бойових дій в країні і чи потрібно відновлювати освітні процеси загалом, коли триває війна – це питання тривалих дискусій, які виникли в Україні з початком повномасштабного вторгнення росії на нашу територію.
Як повідомив міністр освіти і науки України, станом на 24 березня, пошкоджено або зруйновано понад 566 закладів освіти. Війська агресора атакують українські міста, здійснюють обстріли цивільного населення, житлових будинків, дитячих садків, шкіл, коледжів, університетів. Однак ми в УКУ переконані, що маємо за будь-яких обставин плекати мудрість, знання, культуру та науку та, якщо це можливо, продовжувати навчальний процес.

За військово стану і невизначених надскладних умов в Україні, багато студентів не мають змоги продовжувати навчання у своїх університетах, бо багато є зруйнованими або перебувають під обстрілами. Однак студенти можуть долучатися до відкритих пропозицій, які для них створюють і Український католицький університет, й інші університети України та світу сьогодні для нас. То, як бути тим закладам вищої освіти, де на разі немає перешкод для відновлення навчального процесу?
З 4 квітня відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України про організацію роботи закладів вищої освіти під час воєнного стану, Український католицький університет відновлює навчання у повному обсязі. Про потребу продовження навчання в умовах війни, можливі формати та гнучкі графіки – розповів проректор УКУ з академічних питань Дмитро Шеренговський.
Опираючись на досвід грузинських колег, з якими напередодні проректор мав спільну пару, він наголосив на викликах, які можуть чекати Україну, якщо не відновлювати функціонування окремих процесів: «З Грузії під час бойових дій виїхало приблизно 10% населення. Після закінчення війни і ганебного перемир’я з росією, близько 50% населення виїхало з країни. Це спричинило багато економічних і соціальних проблем. Виїзд багатьох професіоналів став причиною того, що грузини досі вважають себе маленькою країною, що залишилась в тіні великого монстра. Тому, спілкуючись із нами цими днями в час війни, грузини закликали: “Не робіть так, як ми!” »
За словами проректора, у важкій критичній ситуації українці повинні думати про своє майбутнє і про те, як забезпечити собі подальший розвиток: «Дорогі студенти, інвестуйте зараз у свої світлі голови, щоб, коли закінчиться війна, ми могли швидко відбудувати нашу країну. Задумайтеся, над тим, що можемо зробити для своєї країни сьогодні. Ви є тим поколінням, яке має налагодити ефективні процеси у своїй країні. Україні потрібна “молода кров”, розумні, професійні люди. Ми як університет можемо і хочемо допомогти вам в тому, щоб не повторилося такої ситуації з браком фахівців, як у грузинів. Вибір за вами, але заохочую вас не втрачати нагод на академічному фронті!», – звернувся до cтудентів Дмитро Шеренговський.
Додамо, що попри відновлення повноцінного навчання, графіки для студентів залишатимуться гнучкими, що дозволить також волонтерити для країни, адже це залишається одним із пріоритетів для кожного. Крім того, студентів та викладачів адміністрація університету заохочує домовлятися про ефективну організацію освітніх процесів, розуміючи, що війна триває, бути гнучкими, шукати точки взаєморозуміння.

Відповідно до наказу УКУ про відновлення повноцінного навчання, усім учасникам освітнього процесу дозволено:
- Брати участь в освітньому процесі у дистанційному та гібридному (змішаному онлайн/офлайн) формах.
- У випадку неможливості забезпечення окремих освітніх компонентів, чи дотримання розкладу, керівники освітніх програм та деканати факультетів можуть внести зміни у навчальні плани та графіки розкладів.
- У випадку неможливості участі студентів в освітньому процесі, передбачити переведення їх на індивідуальний план навчання.
«Якщо перед студентами сьогодні постають певні труднощі, то заохочую не мовчати та обговорити їх з керівниками навчальних програм. Якщо потрібно зайвий раз пояснити чи відтермінувати певні завдання, то заохочую викладачів іти на зустріч студентам. Ми у спільноті маємо чути один в одного і вміти домовлятися між собою. На цьому домовлянні сьогодні будується українська нація, яка рішуче протистоїть і дає відсіч ворогові», – наголошує Дмитро Шеренговський.
Додамо, що Український католицький університет оприлюднив заяву «The Network of Solidarity and Strategic Partnership with UCU», де заохочує міжнародну наукову спільноту дієво підтримати українських студентів та науковців у цій несправедливій війні.
Також кожен може долучитись та підтримати студентів, академічну спільноту, викладачів, переселенців, які в цей непростий вимушені покинути свої домівки, втікаючи від війни. Ми в УКУ, намагаємось допомагати на кількох фронтах: освітньому, гуманітарному, інформаційному, духовному, медичному. Будь ласка, підтримайте нас!
https://warinua.ucu.edu.ua/donate/
Читайте також: УКУ спільно з американським університетом DePaul відкриває навчальні ресурси для українських студентів, які постраждали від війни