Кафедра загальної та соціальної педагогіки співпрацюватиме із Лаврівським дитячим будинком
28 серпня 2015 року на величне свято Успення Пресвятої Богородиці відбувся науково-методичний семінар кафедри загальної та соціальної педагогіки гуманітарного факультету УКУ. У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри, представники навчальної частини пані Надія Леськів і Оксана Підкова, а також директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська з колегами.
Організатор заходу – кандидат педагогічних наук, професор Марія Швед – запросила учасників семінару до села Лаврів Старосамбірського району, де знаходиться оповитий численними легендами, заснований ще у княжі часи Лаврівський Василіанський монастир св. Онуфрія. Розпочали роботу з Божественної Літургії у монастирі, просячи Божого Благословення на працю та навчання.
Опісля була незабутня екскурсія Святинею та околицями. Для нас, педагогів, Лаврівський монастир цікавий не лише як духовний, а й як відомий центр освіти: з 1693 року тут знаходився новіціат, що згодом переріс у семінарію, а також Головна окружна школа, заснована у 1788р. Навчання у ній було безкоштовне. З 1837 року до школи приймали лише обдарованих дітей. Директор Мар’ян Максимович залучав до викладання фахівців з дипломами вищих богословських та педагогічних закладів, заснував конвікт для багатих, за кошт яких навчав бідних. У 20-30-х рр. XX ст. у монастирі містився Василіянський ліцей, що продовжив кращі традиції Головної окружної школи.
Недалеко від Лаврівського монастиря на пагорбі видніється Лаврівський дитячий будинок, кінцева мета учасників виїзного семінару. У 2007 діти-сироти з регіону переступили поріг цього відновленого виховного закладу з якісними умовами для їхнього фізичного і духовного розвитку. Тут вражає все: сучасні класні кімнати, роздягалки, санвузли, ігрові кімнати та закуплені для цих приміщень нові меблі, дитячий ігровий майданчик, об лаштований комп’ютерний клас з підключенням до Інтернету. Поряд з житловою будівлею – закладений фруктовий сад, який налічує 125 дерев.
Працівники Лаврівського дитячого будинку, досвідчені та молоді педагоги, особливу увагу приділяють створенню умов, наближених до домашніх, захисту прав дитини, створенню передумов для соціальної адаптації випускників, отриманню ними у майбутньому середньої та професійної освіти. Завідувач кафедри Світлана Когут та викладачі кафедри обговорили можливість співробітництва з працівниками закладу та надання методичної й практичної допомоги колективу Лаврівського дитячого будинку паном Романом Яворським.
«Наші студенти, – наголосила пані С. Когут, – мають сформовані компетенції, аби у часі практики, чи у інший спосіб, долучитися до проведення періодичної роботи з дітьми школи-інтернату щодо професійної орієнтації, яка б передбачала, наприклад, і застосування діагностичного інструментарію з професійного самовизначення, і очевидно, ознайомлення з типами професій, навчальними закладами різних рівнів акредитації».