“Карітас” запрошує студентів УКУ до співпраці
17 березня в УКУ відбулася презентація організації “Карітас” в Україні, яку провели її директор Андрій Васькович та координатор програми “Здоров’я” Дзвенислава Чайківська. Багатьом нашим студентам знайома робота “Карітасу”, вони в той чи інший спосіб долучаються до цієї праці, але було цікаво ще раз почути “з перших вуст” про напрямки і пріоритети діяльності цієї благодійної організації.
Перша організація з’явилася понад 100 років тому в Німеччині. За цей час “Карітас” розрісся до 162 організацій в 200 країнах світу, з центром правління в Римі. В Україні є дві організації, що підпорядковуються відповідно УГКЦ і РКЦ. Все почалося на початку 90-тих років з приватних ініціатив священиків, які згодом організувалися в певну структуру, так і зародився “Карітас” України. Зараз осередки є не тільки в Західній Україні, а також в Києві, Донецьку, планується відкриття в Одесі.
“Карітас” України зосереджується на таких програмах: “Здоров’я” (опіка над хворими вдома, Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького, опіка над людьми з особливими потребами і ВІЛ-інфікованими), “Діти” (опіка над дітьми з малозабезпечених сімей, неповносправними дітьми, сиротами, дітьми вулиці), “Міграція” (інформування людей, що виїжджають за кордон на заробітки), “Допомога в надзвичайних ситуаціях” (повені, Скнилівська трагедія).
Директор “Карітасу” Андрій Васькович зупинився також на питанні фінансування і збирання коштів для благодійності, що є дуже актуальним для теперішньої України, де ще не є розвинуте законодавство щодо цього питання.
Пан Андрій запросив студентів УКУ до співпраці, особливо в справі опіки над дітьми, які часто мають недовіру до дорослих, які їх скривдили, і потребують просто дружньої руки і підтримки. Він зазначив, що богослов’я і допомога тим, хто в потребі, завжди мають йти в парі, бо це є практичним виявом богослов’я, любові до ближнього. Студенти УКУ багато працюють в цьому напрямку, тому досвід “Карітасу” буде для них надзвичайно корисним.