Коли праця отримує визнання: студентів Магістерської програми з Історії відзначили нагородами родини Шомон-Кап
Під час випускних урочистостей 9 лютого 2019 року трьох студентів Магістерської програми з Історії було відзначено сертифікатами та грошовими преміями у рамках конкурсу кращих наукових робіт з історії імені родини Шомон – Кап.
Конкурс кращих магістерських робіт став уже традиційним для Гуманітарного факультету. Для студентів це чудова можливість зробити перші кроки у науці, а крім того такі конкурси мотивують студентів продукувати якісні та професійні тексти.
Сертифікати і грошові премії отримали троє студентів Магістерської програми з Історії. Серед них – перше місце здобула студентка кафедри світової історії нового і новітнього часу Соломія Розлуцька за роботу «Чорна легенда» ранньомодерної Іспанії в європейській історіографії» (науковий керівник – к.і.н. Богдан Чума), а друге та третє місце відповідно зайняли студенти кафедри класичних, середньовічних та візантійських студій Іван Жадан за роботу «Exempla як джерело до вивчення популярної культури Латинського Заходу XII–XIII століть» (науковий керівник – ст. в. Надія Гонтарь, науковий консультант – д.і.н. Вадим Ададуров) та Ольга-Марія Гнип з роботою «Міські та приміські села Львова у XIV–XIX ст.: на прикладі Збоїськ і Замарстинова» (науковий керівник – д.і.н. Мар’яна Долинська).
Своїми роздумами щодо конкурсу та перспектив розвитку гуманітарної науки в університеті поділився професор Кафедри світової історії нового і новітнього часу Вадим Ададуров: «Серед багатьох наших студентів помітне бажання стати хорошим істориком – це добре видно по нагородах за кращі магістерські дослідження. Студенти писали дуже осмислено, глибоко і з цього зрозуміло, для чого їм історія. Очевидно не лише для того, щоб отримати диплом чи якийсь стартап для навчання на Заході, я бачу, що ми даємо значній групі магістрів фах дослідника, формуємо історика, який передовсім знає, як створити оригінальний і якісний текст».
Про Магістерську програму з Історії, практичний досвід здобутий під час навчання і про враження від конкурсу, розповіла Соломія Розлуцька.
«Я дуже задоволена структурою та наповненням магістерської програми з історії в УКУ. Мабуть найбільш позитивним було те, що більшість навчальних курсів мали не лише теоретичну, але й практичну спрямованість, відтак, ми могли на власному досвіді повправлятись у роботі з різноманітними історичними методами та підходами. Не менш важливу роль у нашому професійному зростанні відіграли ті з курсів, які, у своїй більшості, базувались на роботі з іноземною літературою, або ж передбачали повноцінне спілкування англійською впродовж тривалості усього курсу. Як на мене, така практика змушувала нас виходити із «зони комфорту» та готувала до викликів сьогодення, коли професійний історик не обмежується роботою в межах виключно своєї країни, але активно ознайомлюється з досвідом історіописання за кордоном, – каже Соломія. –
Зізнаюсь, що до останнього не знала про існування такого конкурсу. Але коли дізналася, то дуже зраділа, що історики-початківці мають гарний шанс проявити себе. Можу сказати, що така нагорода є не лише чудовим стимулом для подальшої роботи студента в історичній науці, але й нашим першим професійним гонораром».
Ольга-Марія Гнип розповіла про унікальний досвід навчання на Магістерській програмі з Історії та роль конкурсу у формуванні молодих дослідників: «Магістерська програма з Історії – це хороший шанс поглибити свої знання, віднайти і/або впевнитися у своєму покликанні та сфері, в якій хочеш розвиватися. Щодо конкурсу від Шомон-Кап, то це хороша нагода перевірити себе як науковця, відчути, що твоя наукова праця має сенс та, зрештою, це приємний сюрприз на закінчення магістерської програми. Дуже важливо, що є люди, які підтримують молодих науковців на такому непростому шляху, адже наука потребує не лише гарячого серця, а також й впевненості, а подібні конкурси спонукають працювати й надалі».
Щиро вітаємо наших студентів із отриманням нагороди і бажаємо нових дослідницьких досягнень!
Юра Кушнір
фото: Анна Ануфрієнко