Ковчег-2007: толерантність у різноманітності
Сьогодні завершився щорічний Міжнаціональний міжконфесійний молодіжний семінар українських, польських та єврейських студентів «Ковчег», який відбувався з 30 серпня по 5 вересня в монастирі оо. студитів в Уневі. Організаторами семінару виступили Всеукраїнський Центр вивчення історії Голокосту «Ткума» («Відродження»), Федерація польських організацій в Україні та Український католицький університет у Львові за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Американського Єврейського Розподільчого Комітету «Джойнт» у Дніпропетровську й Києві та Львівського обласного Єврейського Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є».
У семінарі взяли участь кілька десятків молодих людей, які представляли польську, українську та єврейську сторони у пошуку діалогу та порозуміння між цими народами, яких об’єднує довга спільна, хоча часом складна і болюча, історія. Невипадковим є місце проведення семінару адже в Уневі, під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви за благословення та підтримки Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували єврейських дітей, надавали допомогу українцям та полякам, незалежно від віросповідання.
Програма семінару складалася з лекцій, майстерень, психологічних тренінгів, арт-студій та національно-культурних презентацій. Лекції для студентів читали проф. Барбара Вайгль, Вища Школа Суспільної Психології у Варшаві (Польща), д-р Арон Вайс, науковий консультант Всеукраїнського Центру вивчення історії Голокосту «Ткума» («Відродження»), член Міжнародної ради Яд-Вашем (Ізраїль), Тарас Возняк, шеф-редактор культурологічного часопису «Ї» (Львів, Адель Діанова, директор Львівського обласного Єврейського Благодійного Фонду «Хесед-Ар’є» (Львів), д-р Олег Турій, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету у Львові (Львів), Емілія Хмєльова, голова Федерації польських організацій в Україні (Львів), д-р Ігор Щупак, директор Всеукраїнського Центру вивчення історії Голокосту «Ткума» («Відродження»)та інші. Семінар також відвідали урядовці з Польщі – віце-міністр закордонних справ Павел Коваль та екс-міністр закордонних справ Адам Ротфельд.
Національно-культурні презентації дали можливість студентам проявити свої не тільки інтелектуальні, але й творчі таланти. В український день учасники семінару на тільки співали, танцювали, декламували і слухали виступ гурту автентичної музики „Коралі”, але й змусили усіх присутніх долучитися до спільного приготування традиційних українських вареників. Цікавими були також дні польської та єврейської культури. Саме такі жести сприяють порозумінню та творенню толерантного суспільства, адже так молоді люди вчаться жити разом та співпрацювати, розуміючи та цінуючи свою різноманітність.