Лекція з прикладної етики
4 березня в Українському Католицькому Університеті побував директор Інституту філософії Віденського університету професор Пітер Кампіц і прочитав лекцію на тему “Прикладна етика” для студентів і гостей УКУ.
У своїй лекції професор торкнувся проблем сучасної медицини, генної інженерії, екології, якими займається прикладна етика. Професор Кампіц зазначив: “Сучасний розвиток науки і техніки ставить перед людством такі проблеми, які неможливо вирішити на рівні традиційної етики і загальних етичних принципів. Коли лікар стоїть перед вибором щодо життя людини, тут йому Кант не дуже допоможе. Тому сучасна етична наука має виробити такі принципи, щоб дати відповідь на конкретні питання, що турбують людей. Їх ще називають середніми принципами, які уможливлюють мінімальний консенсус”.
Особливо детально професор Кампіц зупинився на проблемах медицини, нечуваний розвиток якої є великим здобутком, але з іншого боку спричиняє багато труднощів саме щодо моралі та етики певних вчинків. Як сказав Пітер Кампіц, зараз медицина перетворилася на ветеринарну науку, і зовсім забула про свій обов’язок лікувати не тільки тіло, але й душу. Він наголосив на тому, що зараз завдання етики полягає у пошуку золотої середини між релятивізмом, у який часто впадає сучасне суспільство і етикою принципів, яку неможливо застосувати у теперішніх обставинах.
Професор Кампіц є відомим дослідником у галузі філософії, філософської етики, а також такої нової науки, яка називається прикладною етикою. Крім того він є деканом факультету філософії і педагогіки Віденського університету, часто виступає з гостьовими лекціями в багатьох університетах Європи. До Львова він приїхав на запрошення Центру австрійської культури.