Лікувальні властивості мистецтва
Міжнародний практичний семінар “Мануальна арт-терапія – обмін досвідом” 16-17 квітня відбувся в Українському Католицькому Університеті. Його організували Інститут менеджменту неприбуткових організацій та Мистецько-терапевтичний центр “Непротоптана стежина” за фінансової підтримки Фонду Генрі Ноуена.
Метою семінару є практичний обмін досвідом у сфері застосування методу мануальної арт-терапії (лікування мистецтвом) у роботі з неповносправними особами.
В семінарі взяло участь5 тренерів зі Львова, Києва, Бресту (Білорусь)та Свідніка (Польща), які є досвідченими спеціалістами арт-терапі. Вони провели ряд теоретичних та практичних занять для учасників – представників різних організацій, установ, майстерень, які працюють з неповносправними особами. Продемонстрований матеріал повинен стати базою для впровадження нових методів мануальної арт-терапії, а також сприяти розвитку цього методу.
„Перевагою арт-терапії є те, що людям не доводиться робити якісь складні речі, – розповідає учасниця семінару Марічка Маковецька. – Ми використовуємо те, що є під рукою, не обмежуємо нікого якимись канонами. Можна сказати, що все, зроблене в таких майстернях є мистецтвом. Людина малює те, що вона відчуває. Інколи це використовується з діагностичною метою. В УКУ такий тренінг відбувся вперше, його проводять інструктори, які вже мають досвід праці з людьми з особливими потребами. Арт-терапія допомагає таким особам відчувати себе рівноправними членами суспільства”.
Арт-терапія — це один із методів психологічної роботи, який використовує можливості мистецтва для досягнення позитивних зрушень в емоційному, інтелектуальному і особистісному зростанні. Кожен має змогу виразити себе за допомогою ліній, кольорів, звуків чи рухів, здобувати новий досвід невербального спілкування, що допоможе в майбутньому полегшити стосунки з іншими людьми.