Літня україномовна школа
З 29 червня до 7 серпня – вперше в Українському Католицькому Університеті проводиться літня україномовна школа. Однак її учасниками стали ті, для кого українська мова іноземна, а Україна як держава – об’єкт для дослідження. Упродовж шістьох тижнів 10 студентів із Саскачеванського університету (Канада) інтенсивно вивчатимуть ази мови та прослухають два курси (англійською) про історію, культуру та релігію України. Україномовна школа не обмежується лише “лабораторно-академічними” умовами, бо студенти намагатимуться всебічно дослідити пострадянський простір: у Києві інтерв’юватимуть науковців та пересічних мешканців, у Карпатах – неодмінно відвідають гуцульську домівку й скуштують справжньої бринзи, побувають у монастирях, архівах, на виставках та презентаціях.
За словами директора україномовної літньої школи Наталії Шостак, величезним здобутком україністів є те, що майбутні канадські політологи та дипломати самостійно обрали українознавчі студії. “Одним із аргументів їхати в Україну для студентів стало те, що навчатимуться в УКУ – визнаним у світі освітнім центром, – говорить Наталія Шостак. – Адже навчання відбувається в інтегрованому й сприятливому академічному середовищі, студенти УКУ нарівні спілкуються іноземними мовами, налагоджуються взаємні контакти”.
Літні українознавчі студії стали першим результатом підписаного минуло річ консорціуму між УКУ та Центром дослідження української спадщини в Саскачеванському університеті.
Цього літа УКУ проводить україномовну, англомовну, німецькомовну літні школи в Україні, а також – відбуваються аналогічні стажування студентів в Італії та Франції.