L’Osservatore Romano: Український католицький університет зростає
Історія Українського католицького університету у Львові нещодавно позначилася черговим етапом розвитку та вдосконалення освітніх можливостей для студентів. За участі Верховного Архієпископа Києво-Галицького УГКЦ Кардинала Любомира (Гузара) було освячено житловий будинок майбутнього університетського містечка.
Спільно з Кардиналом Гузаром в церемонії освячення взяли участь багато єпископів, які в ті дні проводили Синод Української Греко-Католицької Церкви у Львові аж до 9 вересня. Житловий будинок є частиною амбітної програми розвитку університетського містечка УКУ, наріжний камінь під яке освятив Слуга Божий Іван Павло ІІ 26 червня 2001 року під час пастирського візиту.
Університетське містечко, яке планують остаточно звести до 2020 року, насправді стане більш модернішим, ніж в США. Воно буде збудоване поетапно (перша частина буде завершена до 2015 року) і включатиме також багатофункціональну академічну будівлю з навчальними аудиторіями, офісами для викладачів та великими кімнатами, які можна використовувати для зустрічей.
Головну частину містечка відведено для майбутньої університетської церкви, яку зведуть в центрі містечка. Крім того, проектом передбачено будівництво бібліотеки, інформаційного центру, музею та готелю. В даний час на території містечка збудовано дерев’яну церкву Блаженних мучеників, до якої крім студентів також приходять мешканці міста. Будівництво житлового корпусу планують завершити в 2012 році.
Кардинал Гузар сказав, що Український католицький університет «це щось більше, ніж наукова установа». Кардинал сказав, що УКУ має насамперед «бути середовищем, що поєднує освітні досягнення і глибокий досвіду віри мучеників. За допомогою досвіду мучеництва ми можемо глибше поглянути в зміст нашого існування».
Кардинал Гузар додав: «Наш університет відкриває очі на правду життя не тільки засобами позитивної науки. Він є спільнотою свідків, які відповідають на потреби сьогодення, підкреслюючи вартість і гідність людини. Ваша діяльність є дуже важливим чинником у розбудові нового і кращого майбутнього». Міський голова Львова Андрій Садовий сказав, що університетське містечко є «містом завтрашнього дня, яке зводиться на фундаменті віри та науки».
Дотепер країна живе пам’яттю пастирського візиту Папи Івана Павла ІІ в 2001 році. Відповідальність нового покоління за загальне благо суспільства було наріжним каменем його пастирського послання. У своїй проповіді до молоді, виголошеної у Львові 26 червня 2001 року він підкреслив, що «майбутнє України значною мірою залежить від вас і ви берете на себе відповідальність за це».
Україна потребує чоловіків і жінок, які б присвятили себе служінню суспільству, з метою заохочення прав і благополуччя всіх, починаючи від найбільш вразливих і знедолених. “В цьому, – сказав Іван Павло II, – логіка Євангелія, але також і логіка, що поглиблює розвиток громадянського суспільства. Тут ми потребуємо Вас, молодих людей, які готові зробити свій внесок у поліпшення соціальних умов, культуру, економіку і політику країни».
Український католицький університет є прикладом відкритості до модерності і надії на молодих людей, які спроможні стати носіями суспільних зобов’язань.
© L’Osservatore Romano – 8 вересня 2010