Маршал Крістенсен: «Сучасні лідери підмінюють поняття лідерства. Замість того, щоб слугувати, вони контролюють»
Про те, яким має бути сучасний лідер, якими якостями він має бути наділений та про те, які цінності сповідувати розповідав Маршал Крістенсен. Доктор історичних наук Орегонського університету, засновник і президент фундації Ко-Серв Інтернешнл (co-serve.org) 5 та 6 квітня виступив з лекціями для слухачів курсів від Інституту лідерства та управління.

«Я пропонував під час обговорень задуматися учасникам над питанням що таке лідерство, як можна бути ефективним, хорошим лідером. Я просив їх думати про це з точки зору потреб. Адже ми бачимо, що більшість лідерів у світі виходять з позиції егоїзму. Вони думають про свої інтереси, свій власний вплив, про можливості впливати і контролювати. І виходить, що сучасні лідери підмінюють поняття очолювання будь чого. І замість того, щоб слугувати, вони контролюють. Можливо тому весь світ зараз переживає кризу лідерства», – розповів Маршал Крістенсен.
Учасники «Навчальної програми для жіночих монаших чинів та згромаджень УГКЦ» стали першим, хто прослухав тренінг «Лідерство як служіння». На наступний день учасники «Школи лідерства служіння» також роздумували над тим, хто такий лідер.
«Працюючи в УКУ з таким групами, ми можемо швидше спиратися на особистий приклад Ісуса, який він показав в першу чергу як лідера. Це духовне середовище до певної міри спрощує нашу роботу. Тому що ми можемо говорити про реальні приклади», – зазначив Маршал Крістенсен.

Відтак, на його думку, ідеальним лідером в такому випадку є Ісус Христос, який прийшов у світ щоб служити: «Так само й Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, а щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох!» (Мт. 20, 28)
Разом з тим Маршал Крістенсен відзначив і ті принципи, якими повинен володіти лідер. Особисто для себе він відзначив любов до Бога і любов до людей.
«Але коли ми говоримо про ключові цінності як базові поняття курсу, ми також дуже детально спиняємося на довірі. Цінністю для нас є громада і її розбудова. І коли ми говоримо про ці цінності, ми говоримо про конкретні вчинки і поведінку, яка сприяє розбудові, тобто ми говоримо про те, як навчитися слухати людей. Іноді це прості речі про те, як людей заохочувати до роботи, як їх надихати, як їм допомогти зрозуміти свій потенціал, свої таланти», – розповів Маршал Крістенсен.
Тому, роздумуючи з учасниками тренінгів про лідерство як служіння, він не зміг обійти тему Євромайдану.
«Я помітив наскільки поєднувалася мужність і стійкість у відстоюванні принципів. І мене вразило, коли люди перестали шукати правди серед політиків і зрозуміли, що хтось повинен взяти на себе відповідальність і діяти. Вони це зробили свідомо», – поділився своїми враження Маршал Крістенсен.
Однак. на його думку, діяльність влади у цьому випадку якраз чітко і продемонстрував різницю в розумінні лідерства між тим, хто зобов’язався служити і тими, хто бажає керувати.
Прес-служба УКУ