Мати смирення та відвагу: відбулась інавгурація Київського центру УКУ
“Сьогодні нема міста, села, де би люди не потребували Українського католицького університету. Вітаю нашу Церкву з тим, що ми починаємо голосно, фахово, науково промовляти до серця цілої України у Києві. Вітаю українське інтелектуальне середовище з цією унікальною нагодою мати майданчик для спілкування, з божественною мудрістю, яку сьогодні Церква зберігає та передає”
Такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав спільноту із відкриттям Київського центру УКУ.
Інавгурація центру відбулася 1 грудня. Є багато символізму в даті. У цей же день у 1989 році у Ватикані відбулася зустріч Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим. Предметом розмови було становище Української Греко-Католицької Церкви в СРСР і справа її легалізації. А 25 років тому 1 грудня українці на всенародному голосуванні підтримали Акт проголошення незалежності. “Не було села чи містечка, де би мешканці переважною більшістю не висловилися за незалежність, – пригадав Блаженніший Святослав. – 54% у Криму, понад 80% підтримали на Донеччині, Одещині та Луганщині. Севастополь підтримав Акт проголошення незалежності 57%. Від Черкас до Західної України – понад 95%. Ми отримали державу, яка є Божим даром та великим завданням водночас”.
Три роки тому 1 грудня відбувся перший «марш мільйонів», який підтвердив бажання українців жити у державі, де шанується людська гідність.
За словами Патріарха, Церква відчуває велику відповідальність перед суспільством та завдання щодо виконання волі про незалежність українського народу. “Без присутності глибокого фахового діалогу з усіма верствами українського суспільства тут, у Києві, наша Церква не зможе сповнити цього завдання”, – зазначив Блаженніший Святослав.
Президент УКУ, владика Борис (Ґудзяк) зазначив, що не повинно існувати помилкового уявлення щодо ролі та завдань Київського центру УКУ – що університет щось завоює на київському просторі чи над чимось запанує.
“В УКУ навчається 1600 студентів, що становить 1% львівського студентства. Це небагато. Але Університет є потужною та популярною структурою в Львові. У Києві не буде навіть тих потужностей. Але в цьому і сенс – бути сіллю, у дусі свідчення поєднувати і смирення, і відвагу. Смирення – щоб слухати, бути відкритими. Відвагу – щоб пропонувати”, – Владика Борис.
“Україна переживає непростий час. Одним із завданням якого є побудова нової системи цінностей. УКУ має взяти участь у побудові в ціннісній платформі у Києві”, – окреслила завдання Міністра освіти та науки України Ліля Гриневич