«Маємо важливе завдання – свідчити», – президент УКУ під час храмового свята Церкви Блаженних мучеників УГКЦ
Храмове свято Церкви Блаженних мучеників УГКЦ цьогоріч було особливим – під час святкових урочистостей посвятили дзвони новозбудованого храму Софії – Премудрості Божої.
У проповіді під час Архиєрейської Літургії владика Борис наголосив, що наша церковна тотожність випливає з свідчень новомучеників Церкви. «Не раз, на початках, коли повстав цей храм Блаженних новомучеників УГКЦ, спілкуючись зі студентами, я відчував, що тема мучеництва є «екстремальною». Тепер ця тема стала легшою для обговорення, в світлі новітніх подій, – зазначив владика. – Для УКУ мучеництво стало зрозумілішим після жертви Богдана Сольчаника і Небесної Сотні – в центрі столиці, перед камерами світових каналів, в сонячний день. Воно ще раз показало, що таке чиста жертва за любов, за правду».
Він зазначив, що правдива любов і правда – лише від Бога. І невідомо хто й коли з нас може стати мучеником, віддаючи своє життя за Бога й ближнього.
Як нам бути готовими не лише віддати своє життя в певний момент, а жити віддаючи його завжди?! Де взяти сили на мучеництво і постійність свідчення? «Не журіться в своїх кризах, не журіться перед викликами війни і політичної нестабільності, не журіться, коли вас викликатимуть на суд. А журіться тим, чи відкриті ви на Божу допомогу?», – закликав він.
За його словами, кожен із 28-ми блаженних новомучеників УГКЦ, яких проголосив Папа Іван Павло II під час свого візиту до України 15 років тому, відкривався протягом життя на Божу благодать. З їхнього досвіду стає зрозуміло, що той хто відкривається на Правду – стає сильним. «Нехай цей празник і молитва буде для нас заохотою відкриватися на Божу силу, яка дозволяє бути свідками. Ми маємо важливе покликання в громаді, місті, країні – свідчити. Чуваймо, слухаймо, споглядаймо, будьмо відкритими на ближнього, а передовсім на Божу благодать, яка дасть нам силу», – закликав Президент УКУ.
Літургія завершилася освяченням дзвонів новозбудованого храму Софії – Премудрості Божої. Дзвони найменували на честь святого Папи Івана Павла II, Патріарха Йосифа Сліпого, Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського – постатей, без яких неможливо уявити історію університету.
15 років тому у ці дні Україна та УКУ вітали на своїй землі святого Папу Івана Павла II. Відтак частиною простостей стала академія, присвячена події. Владика Борис розповів, як Понтифік міняв хід історії. За його словами, жодна постать так багато не спричинилася до розвалу комунізму, як він. «Україна в його серці займала особливе місце. Якось я був на аудієнції в Папи і зауважив, що коли він чув християнське вітання «Слава Ісусу Христу», то не лише відповідав, а й одразу питав про Україну. Від початку свого понтифікату він звертався до нас українською мовою і писав листа до Патріарха Йосифа Сліпого, закликаючи його готуватися до святкування 1000-ліття Хрещення Руси-України», – поділився спогадами він.
11 вересня владики Синоду єпископів УГКЦ на чолі з Главою і Отцем Церкви Блаженнішим Святославом освятять новозбудований храм Софії – Премудрості Божої.