“Media Stream — це хороший стимул наблизитися до когорти професіоналів” – Роман Заяць
Магістерська програма з медіакомунікацій УКУ спільно з Deutsche Welle Akademie проводять третю і підсумкову в цьому році Школу громадської активності Media Stream. Мета — підвищити якість громадської журналістики.
“Перше завдання MediaStream — це об’єднати громадських активістів”, – наголосила Вікторія Романюк, керівник магістерської програми з медіакомунікацій, під час відкриття підсумкової Школи. За її словами, три Школи, які від вересня відбуваються в УКУ, зібрали десятки волонтерів, які допомагають закордонним журналістам висвітлювати події з України, активістів, які домомагають армії, відбудовують зруйновані міста, допомагають переселенцям облаштуватися в нових містах. “Якщо детально проаналізувати медіасередовище, можна помітити декілька проблем: перша – дезорієнтованість молодих активістів, друга – низька якість, їхньої інформаційної продукції, – наголосила Вікторя Романюк. Вона вважає, що бажання допомогти країні не завжди збігається із професійними вміннями. Відповідно, мета Media Stream — підвищити якість громадської журналістики, дати учасникам навики того, як правильно поширювати інформацію в соціальних мережах та шукати партнерів. При цьому, наголосила Вікторія Романюк, громадські активісти повинні бути максимально відповідальні за свої слова, особливо, які виносять у соцмережі. Керівник проекту наголошує, що за допомагою соцмереж можна об’єднати людей, але громадські активісти повинні вчитися комунікувати з великою кількістю людей, об’єднувати їх за певними зацікавленнями, навчитися популяризувати цікаві для суспільства теми.
Наталя Климовська, проректор УКУ зазначила, що Університет вітає громадські ініціативи студентів, адже вони виховують патріотичність та відповідальність. Проректор повторила слова президента УКУ владики Бориса Ґудзяка, що Україна і світ чекає свідчення, що українці дорослі і готові самостійно вирішувати свої проблеми, готові не тільки брати, але віддавати суспільству, державі свій творчий потенціал та працю. А Університет, у свою чергу, завжди готовий допомагати людям здобувати додаткові зання і вміння, – наголосила Наталя Климовська.
Суть Школи громадської активності полягає в тому, що учасники самостійно розробляють власні проекти, задумки, концепції, презентують їх на Школі та разом тренерами вдосконалюють їх, розробляють стратегію просування, шукають партнерів і т.д. Вікторія Романюк наводить приклад студентів з Сум, які під час Революції гідності стрімили, а зараз створили власне онлайн-телебачення. Або інший випадок — молодий викладач з Острозької академії створив лабораторію журналістської майстерності, в якій студенти вдосконалюють свої практичні вміння.
Участь у трьох Школах громадської активності взяло 50 учасників, з яких, за словами керівника Магістерської програми з медіакомунікацій, буде створена дискусійна платформа для спілкування та обміну досвідом між різними активістами з усієї України.
Вікторія Романюк розповідає, що кафедра працює над створенням форуму громадської активності, на якому журналісти, політики, чиновники, медіаюристи, економісти та громадські активісти спільно б обговорили найнеобхідніші громадські ініціативи, та допомогли б молодим людям втілити їх в життя.
Роман Заяць, медіатренер та власник MJoy Multimedia розповідає, що громадські активісти повинні розуміти, що в сучасному інформаційному просторі є дуже багато сміття, яке люди не читають, не дивляться і не слухають. Щоб виокремитися, потрібно створювати дуже креативний та якісний продукт, який одразу не знецінюється. “Медіастрім — це маленький допінг, який повинен дати поштовх, підвищити професійність блогерів, стрімерів та усіх громадських активістів. Медіастрім — це хороший стимул наблизитися до когорти професіоналів”, – наголосив Роман Заяць на відкритті Школи.