На честь ювілею Архієпископа Володимира Стернюка
У рамках відзначення 100-річчя з дня народження Архієпископа Володимира Стернюка (упродовж 1972-1991 рр. – місцеблюстителя митрополичого престолу підпільної УГКЦ) 8 лютого в УКУ відбувся науковий семінар «Владика Володимир Стернюк та легалізація катакомбної Української Греко-Католицької Церкви». Організував наукову імпрезу Інститут історії Церкви.
Постать Кир Володимира Стернюка була і є надзвичайно важливою в історії Української Греко-Католицької Церкви. Його місія в часи церковного підпілля була особливою – забезпечити неперервність апостольської спадкоємності УГКЦ і духовне провідництво українців-греко-католиків, незважаючи на всі утиски й переслідування, яких у тоталітарному СРСР зазнавали ті, кого хоча б підозрювали в причетності до цієї Церкви. Про це впродовж семінару говорили доповідачі – молоді богослови — аспіранти та студенти УКУ та Львівської Духовної семінарії Святого Духа, які представили свій погляд на діяльність підпільної Церкви, її ієрархії та окремо владики Стернюка. Спогадами про Кир Володимира поділилися Архієпископ Львівський Ігор Возьняк та ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, які вітали присутніх на початку семінару. “Для священиків і мирян, що пережили підпілля, і для багатьох інших людей постать владики Стернюка і сьогодні є дуже живою, — зазначив отець-ректор. – Адже особа, яку ми сьогодні згадуємо, є величиною масштабу Вселенської Церкви, діла й приклад якої мають універсальне значення і є тим скарбом свідчення Христа, що збагачує наше життя навіть у непростих обставинах сучасності”.
Цікавим елементом семінару стала комп’ютерна презентація матеріалів архіву ІІЦ про владику Володимира Стернюка, серед яких були його особисті світлини, а також уривки з його інтерв’ю та розповідей про нього живих свідків тієї пори.