День відкритих дверей УКУ: про університет можливостей та атмосфери
Майже дві тисячі студентів із найвищими балами ЗНО, можливості для міжнародних стажувань, гранти на навчання та формаційна програма — саме про це розповіли охочим стати студентами УКУ на Днях відкритих дверей бакалаврських програм.
Український католицький університет нещодавно провів День відкритих дверей для майбутніх студентів та їх батьків. З цієї нагоди в ніверситеті розповіли більше про історію, можливості та цінності УКУ. Абітурієнтів було так багато, що жодна аудиторія не змогла вмістити всіх охочих одночасно, тому між локаціями, де зібралися гості, було встановлено відеоміст.
Із щирою зацікавленістю та захватом абітурієнти слухали проректора із науково-педагогічної роботи Софія Опацька, яка розповіла про історію університету:
“У перший рік існування УКУ студенти вчилися у будинку дитячого садочка, на програмі, яка не мала державного визнання. Це свідчить про їх щирий та свідомий вибір. Більшість із них зараз займає керівні посади в Університеті, або є його викладачами. Для того, щоб досягти успіху потрібно вчитися у найкращих разом із найкращими. Ми хочемо порівнювати себе із топовими університетами світу, переймати їх досвід та ділитися нашими надбаннями, — зазначила Софія Опацька. — У 2010 року університет мав всього 3 бакалаврські та 4 магістерських програм, натомість зараз у нас 10 бакалаврських та 17 магістерських. Половина із 351 першокурсників мають найвищі в Україні бали ЗНО. Ми продовжуємо збільшувати кількість студентів. Зараз у нас навчається понад 1700 студентів і ми очікуємо, що вже наступного року їх стане щонайменше 2000″.
Керівник академічного відділу Університету Дмитро Шеренговський розказав про всесвітнє значення університету:
“Те, що у назві університету фігурує слово “католицький”, свідчить про його всесвітнє значення. У світі є понад 2000 католицьких університетів, серед який Джорджтаун, Єйль та Гарвард — і ми перебуваємо з ними у одній конгломерації, — розповів Дмитро Шеренговський. — Ми заохочуємо наших студентів вчитися закордоном, оскільки це унікальний досвід. Це нагода показати себе і побачити світ, відкрити його, краще зрозуміти і пізнати його багатогранність. УКУ співпрацює із понад 150 вишами у світі: від Бразилії до Японії. У кожного студента потенційно є всі можливості, щоб долучитися до закордонного навчання. Студентів закордоном практично повністю забезпечують стипендії від найрізноманітніших фондів: Еразмус, Федерацій католицьких університетів Європи, UGRAD у США, DAAD в Німеччині, Campus France у Франції та Вишеградського фонду у Східній Європі. Це дає змогу студентам повністю зосередитися на навчанні та розкрити себе якнайкраще”.
Отець Юрій Козловський, керівник відділу студентського життя та магістр колеґіуму ім. Йосипа Сліпого, розповів, чому УКУ є передусім спільнотою:
“У нашому університеті ми добре розуміємо, що навчання є вельми важливим періодом життя. У ці роки людина формується та набуває цінностей, якими продовжує керуватися надалі. Тому важливим є не лише навчання, але й те, що оточує студентів. Колеґіум — це не тільки зручний і гарний будинок – це місце, де ми запрошуємо взяти участь студентів у окремій формаційній програмі “Християнська духовність у постмодерній добі”, яка формує їх світогляд та підготовлює до викликів сучасності”.
Заступник керівника відділу студентського життя Іванка Могиляк розповіла про особливості ґрантових програм та про те, як студенти отримують стипендії в умовах відсутності фінансування від Міністерства освіти і науки України.
“УКУ має понад двадцять тисяч жертводавців, які забезпечують студентів та університет. Ми можемо запропонувати студентам два типи стипендій: академічна та соціальна. Перша передбачена за академічні успіхи, друга надається на основі соціальних пільг. Академічні стипендії розподіляються за результатами конкурсу і покривають від 90% до 30% від внеску студента залежно від курсу навчання. Проте навіть ті студенти, які не отримують стипендію, сплачують лише третину від повної вартості навчання завдяки жертводавцям, – каже Іванка Могиляк. – Ми мотивуємо наших стипендіатів бути лідерами у навчанні і громадській діяльності, показувати приклад і мотивувати інших студентів підкорювати нові висоти”.
Текст: Роман Тищенко
Фото: Лесик Урбан