Найважливіший виклик перед богослов’ям в Україні – відкритися до світу

У грудні професор релігійних студій та богослов’я о. д-р Мирослав Татарин (St. Jerome’s University, Waterloo, Canada) прочитав для студентів-богословів і викладачів УКУ курс лекцій.
Для богословів-магістрів професор читав спецкурс «Богослов’я і метод»: «Студенти УКУ добре підготовлені та серйозно налаштовані на подальші наукові дослідження», – ділиться своїми спостереженнями отець.
Також о. д-р Мирослав Татарин прочитав відкриті лекції для викладачів УКУ про становлення східнокатолицького богослов’я та стан східнокатолицьких Церков після Другого Ватиканського собору, зокрема щодо становлення та розвитку богослов’я УГКЦ.
«На спецкурсі «Богослов’я і метод» ми зі студентами зосереджувались на понятті, хто такий добре вишколений богослов. Це людина, яка свідомо береться до наукової праці, але водночас розуміє й пізнає свою віру, і таким чином відбувається інтеграція між наукою та вірою. Богословський твір – це, власне, і є витвір цієї взаємодії», – зазначив професор.
До написання богословського твору, за словами отця, треба підходити критично, і бути готовим пізнавати себе, власні обмеження та використовувати наукові й духовні ресурси.
«Я думаю, що найважливіше питання, яке стоїть перед богослов’ям в Україні – це зрозуміти і відкритися до богослов’я у широкому контексті. Вам треба ввійти у світовий дискурс і зрозуміти, що багато стереотипів та парадигм, які використовують в Україні, уже застарілі і їх треба осучаснювати», – порадив о. д-р Мирослав Татарин.
Гостьовий професор традиційно проживав у Колегіумі УКУ, де мав можливість ближче поспілкуватися зі студентами та спільнотою Університету: «Задум Колегіуму є надзвичайно добрий. Для мене, як спостерігача із-зовні, цікавим є той факт, що каплиця у Колегіумі є відкритою, у ній немає дверей – це великий позитив», – зазначив він.
Прес-служба УКУ