Новою директоркою Українського інституту у Лондоні стане Олеся Хромейчук
На Facebook Українського інституту у Лондоні повідомляють, що з 1 вересня 2020 року осередок УКУ у Великобританії очолить докторка Олеся Хромейчук.
Олеся Хромейчук – дослідниця історії Східно-Центральної Європи XX століття, зокрема – історії України. Вона викладає в Королівському коледжі Лондона, а раніше викладала в Кембриджському університеті, Університетському коледжі Лондона та Університеті Східної Англії. У 2019 році вона читала спеціальний модуль в Українському католицькому університеті.
Крім того, Олеся Хромейчук очолює «Молодий театр Лондона», що ставить документальні п’єси, присвячені актуальним соціально-політичним темам, як от Революція Гідності чи війна на Сході України. Родом зі Львова, Олеся Хромейчук перебралася до Великобританії у 2000 році, і з того часу брала активну участь у житті української громади в Лондоні та за її межами.
“Я радію, що розпочну цю нову і захоплюючу подорож. Я вдячна Марині Пезенті, Андрію Гундеру і Марті Єнкала, а також Марії Монтегю і Анні Луканіній. Ваші досягнення, чудова команда й уся та прекрасна спільнота, яку Вам вдалося зібрати навколо Інституту, мене дуже надихають, і я із нетерпінням чекаю початку роботи у вересні!”, – прокоментувала на Facebook нове призначення Олеся Хромейчук.
На посаді директорки Олеся Хромейчук наслідує Марину Песенті, яка обіймала посаду з 2015 року. За словами опікунів Інституту, внесок Марини Песенті у розвиток організації є надзвичайно вагомим. Працюючи на волонтерських засадах перші два роки, пані Марина не лише охоплювала дедалі ширші аудиторії на заходах, організованих Інститутом, а й ефективно розвивала онлайн-спільноту. Уже у 2018-2019 років він мав понад 7000 підписників у Facebook та 1 279 підписників email-розсилки. У 2016 році Інститут був зареєстрований як благодійний фонд, що розбудовував фандрейзинг УКУ у Великобританії, запрошуючи друзів університету та жертводавців до спільних благодійних вечірок.
Крім того, на посаді директорки Інституту Марина розвивала партнерські стосунки з провідними навчальними та культурними установами Великобританії такими як Інститут сучасного мистецтва, Палата лордів, Лондонський університет (UCL), Університет Манчестера, Європейський банк реконструкції та розвитку, Лондонська єпархія Української греко-католицької церкви та Берта Док Хаус та іншими. За керівництва Марини Інститут організував лекції, панельні дискусії та кіно-покази. За ці роки Інституту також вдалося представити відкритий та правдивий український національний наратив для британської спільноти.
Український інститут у Лондоні залишається одним з двох місць в столиці Великобританії, що надає можливість вивчати українську мову. Навчання здійснюється відповідно до трьох мовних компетенцій: для початківців, середнього та високих рівнів володіння мовою. Під час щомісячних зустрічей Книжкового клубу відбуваються заняття з читання та обговорення важливих творів класичної та сучасної української літератури.