Не тільки вчитися, а й гарно відпочивати
Життя студентів УКУ – це не тільки важке та наполегливе навчання, а й гарний відпочинок. Адже, як каже давня істина, «без здорового відпочинку неможлива ефективна праця». А поєднати у своєму відпочинку приємне з корисним спудеям УКУ пропонують молодіжні студентські організації.
«Вони насамперед допомагають студентам розслабитися, – вважає голова Ради студентів УКУ Олег Бибик. – Це дуже важливо, адже навчальний процес у нас просто шалений. А студентські організації сприяють тому, щоб студенти могли трохи абстрагуватися від того, чим зазвичай займаються, могли зустрітися з самими собою. Крім того, студентські об’єднання допомагають самореалізуватися».
Знайомство з цими організаціями розпочнемо саме з Ради студентів УКУ. Адже, хоча в її обов’язки не входить рекреаційна діяльність, проте вона відіграє дуже важливу роль як в житті цілого університету загалом, так і кожного студента зокрема. Рада студентів УКУ є «третьою стороною» в управлінському трикутнику університету: якщо виникають якісь спірні питання, керівництво університету обов’язково звертається до думки студентів, яку репрезентує Радою студентів УКУ. Також її представники виступають на Вченій раді університету, висловлюючи свої пропозиції щодо тих чи інших сторін університетського життя.
У межах університету діє «Рух за життя» – студентська організація, яка займається проблемою абортів. Її головна мета – захист життя ненароджених дітей, які мають право жити у цьому світі так само, як і кожна доросла людина. Члени організації проводять зустрічі, конференції, намагаючись залучити до обговороння цієї проблеми якомога більше людей.
Ще однією організацією УКУ є «Віра і світло», яка об’єднує в собі людей з особливими потребами, їхніх родичів та приятелів. «Віросвітляни» діляться радощами й труднощами, що допомагає людям із особливими потребами адаптуватися в житті, зрозуміти, наскільки вони є важливими і потрібними у цьому світі. Спеціально для праці з ними організовують табори у Лаврові й інших місцях.Та діяльність «Віри і світла» цим не обмежується. Як добрі християни, які, за о. Веренфрідом ван Страатеном, хочуть витирати сльози Христа, члени цієї організації відвідують сиротинці міста Львова. Вони, звичайно, не можуть замінити цим маленьким дітям їхніх батьків, але дари любові й ласки, що вони їх приносять сюди бодай на коротку часину, допомагають цим малюкам переносити ті випробовування, які наклала на їхні дитячі плечі доля.
Серед інших навчальних закладів міста Львова Український Католицький Університет відомий також своїм хоровим мистецтвом. В УКУ діє декілька студентських хорів. Серед них і знаменитий «Левітикон», який під керівництвом викладача УКУ п. Андрія Шкраб’юка виконує літургійні піснеспіви не лише українською, а й грецькою мовою. Чудовим співом цей хор чарує і спільноту, й гостей університету, у тому числі й представників інших конфесій.
Оскільки студент УКУ – це людина, яка веде здоровий спосіб життя, то не дивно, що в університеті діє спортивний гурток, який має окреме фінансування. Участь у цьому гуртку забезпечує як хороше самопочуття, так і прекрасний настрій. Студенти проводять футбольні матчі між університетськими командами або ж змагаються за футбольну першість із семінаристами Львівської Духовної семінарії Святого Духа, або й із самими викладачами. У планах на майбутнє – туристичний гурток..
Студенти УКУ, без перебільшення, можуть пишатися тим, що їхній університет допомагає підтримувати культурне життя міста Львова. «На сходах» – так називається студентський театр, який під керівництвом випускника університету Євгена Худзика неодноразово представляв спільноті УКУ вистави – «Енеїду», «Легенди осені», «Per aspera ad astra», «Пророк» та інші. Цікава назва театру походить від того, що на початках свої вистави він ставив на сходах поміж другим і третім поверхами університету. У час зимових свят театр «На сходах» традиційно організовує вертеп, із яким у 2005-2006 роках гастролював різними містами України, зокрема, побував у Києві, Одесі, Донецьку. Також розробляється новий проект студентської газети, що відображатиме ідентичність УКУ.
Нерідко в студентських організаціях Українського Католицького Університету беруть участь спудеї інших навчальних закладів. В університеті діє іконописна школа, в якій вчаться малювати ікони не тільки студенти, а й усі ті, хто прагне відкривати для себе й для інших велич Божого слова через пензель і фарби. Свої акції тут проводять і громадські організації, приміром, «Пласт», до якого належить і чимало студентів УКУ.
У студентських організаціях, звичайно, задіяні передовсім найактивніші студенти, які відчувають себе повними наснаги і сил з Божою допомогою змінювати цей світ на краще. «Богословську теорію дуже добре підкріплювати практикою, – каже Олег Бибик. – А найкраща практика для богослова – це спілкування з людьми, яке є своєрідним душпастирюванням».
Уляна Кудла