Неприбуткові організації в Україні: погляд у майбутнє
Щорічна Конференція «Управління Неприбутковими Організаціями: перспективи фандрейзінгу» відбулася в Українському Католицькому Університеті 25 березня. Її організував Інститут Управління Неприбутковими Організаціями УКУ за підтримки університету та Корпусу Миру США. В роботі Конференції взяло участь представники понад 20 благодійних та громадських організацій різних реґіонів України та спеціалісти Корпусу Миру США.
В першій частині Конференції учасники заслухали презентації директора Фундації імені Короля Юрія Віктора Клімаковича та директора Донецького благодійного фонду «Доброта» Якова Рогаліна, після чого доповідачі відповіли на запитання присутніх. Наступним кроком Конференції була робота в малих групах, де учасники обмінювалися досвідом та дискутували про те, як ефективно написати ґрантові пропозиції, формувати імідж організації та інформувати громадськість про свою діяльність, працювати з донорами тощо. Вкінці директор організації «Польсько-Американська-Українська Ініціатива про Співпрацю» (PAUCI) Джон Сомерс прочитав лекцію «Успішна міжнародна співпраця», а представник організації «Мережа громадської дії в Україні» (UCAN) Нік Стівенс розповів про основи фінансової стабільності Громадських Організацій. Коротким виступом завершив Конференцію заступник директора Інституту Управління Неприбутковими Організаціями Нік Станкович.
«Спілкуючись із представниками неприбуткових організацій, ми пересвідчилися, що однією із найгостріших проблем більшості з них є відсутність фінансової бази, — говорить директор Інституту Управління Неприбутковими Організаціями УКУ Андрій Боровець. – Проте, досвід деяких організацій свідчить, що до України повертається практика вирішення соціальних проблем за допомогою приватної благодійності, що ґрунтується чи то на релігійних переконаннях, чи на розумінні поняття громадського обов’язку. Такі конференції ми проводимо щорічно і запрошуємо на них спеціалістів у різних ділянках менеджменту та представників тих організацій, які вже досягли успіху, щоби обмінятися досвідом. Вважаю, що сьогодні всі ми маємо потужний заряд впевненості в успіхові. Цьому, передусім, посприяла «помаранчева» революція – саме на її прикладі молоді люди переконалися, що, навіть у найскладніших ситуаціях можна досягти бажаного результату. Тому ми намагаємося, щоби такі зустрічі максимально розширювали горизонти менеджерів НПО. »
Фандрейзінг (анг. fund – кошти, капітал та raise – пошук, збір) – окремий напрямок в менеджменті неприбуткових організацій, спрямований на пошук та збір ресурсів для реалізації соціальних та суспільних проектів.