Органи місцевого самоврядування проводитимуть перегляд актів згідно з рекомендаціями Львівського регуляторного хабу
При Школі управління УКУ діє аналітично-адвокаційний центр “Львівський регуляторний хаб”. За його методичними рекомендаціями органи місцевого самоврядування всієї країни проводитимуть перегляд нормативно-правових актів.
В Україні нараховується близько 10581 орган місцевого самоврядування. Усі вони приймають акти, якими регулюють господарську діяльність. І в той час, як центральні органи влади більш активно приводять акти у відповідність до змін в законодавстві, органи місцевого самоврядування не настільки прогресивні в цьому плані. Таким чином, частина діючих рішень муніципалітетів вже застаріла, не ефективна та не відповідає Закону України «Про засади Державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Для того, щоб очистити місцеве середовище від не ефективних рішень необхідно провести перегляд регіональних регуляторних актів щодо їх відповідності вимогам чинного законодавства.
Команда Львівського регуляторного хабу разом з експертами Фонду Східна Європа (в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні») та консультантом Світового банку Андрієм Паляницею в рамках проекту «Відновлення та зростання фінансового та підприємницького сектору України», що реалізується Шведським агентством з міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) підготували Методичні рекомендації щодо проведення регіонального регуляторного перегляду, які нещодавно були опубліковані на сайті Державної регуляторної служби України та рекомендовані для використання усім органам місцевого самоврядування. Текст документу доступний за посиланням: http://www.drs.gov.ua/interaction_public/proekt-metodychnyh-rekomendatsiyi-shhodo-pereglyadu-regionalnyh-regulyatornyh-aktiv/ .
Довідка:
Львівський регуляторний хаб – це аналітично-адвокаційний центр при Школі управління Українського Католицького Університету (УКУ).
Це майданчик для комунікації між владою, бізнесом та громадськістю для створення, обговорення та впровадження збалансованих та ефективних регулювань для подолання бар’єрів, які стримують розвиток малого та середнього бізнесу, знижують інвестиційну привабливість регіону та держави, породжують корупційні ризики. Місія ЛРХ – створення незалежної, сталої регуляторної та антикорупційної експертизи на місцевому і регіональному рівнях шляхом.
Більше інформації за посиланням: http://spm.ucu.edu.ua/lvivregulatoryhub/