Освіта на часі: скільки стипендій цього року зможе забезпечити УКУ для абітурієнтів?
В Українському католицькому університеті закінчилася реєстрація на стипендійний конкурс. Цьогоріч із запитом про фінансову підтримку в навчанні до університету звернулися 453 абітурієнти з усіх областей України.
Заявки зараз опрацьовують і вже наприкінці травня аплікантів повідомлять про участь у наступних турах конкурсу: це буде виконання письмових завдань та співбесіда. Як майбутні студенти планують продовжувати навчання в умовах війни, яким є пріоритет УКУ в наданні стипендій та які програми отримали найбільше запитів на стипендіальну підтримку? – Розповідаємо у матеріалі.
Цьогоріч, як і щороку абітурієнти мали можливість подаватися на три види стипендій: академічно-соціальну, соціальну та факультетську (програми «ІТ та бізнес-аналітика», «Комп’ютерні науки» і «Соціологія»). Кількість отриманих заявок свідчить про те, що, попри нестабільну ситуацію в країні, молодь планує продовжувати навчання у вищих навчальних закладах в Україні. Так 72,5% аплікантів, які потребують стипендійної підтримки, зараз проживають у західній частині країни, а 12,4% перебувають за кордоном, однак мають намір повертатися, і як місце навчання розглядають Український католицький університет.
Цьогоріч, у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф в Україну, університет особливо підтримує вступників, які змушені були покинути свої домівки через війну і стали вимушеними переселенцями. Так Центр абітурієнта УКУ вже отримав пів сотні заявок на отримання стипендій від таких вступників. Майже стільки ж заявок подали абітурієнти, чиї батьки зараз захищають Україну або ж раніше брали участь у зонах бойових дій.
За словами керівниці відділу рекрутингу абітурієнтів УКУ Анни Турчиновської, минулого року УКУ надав фінансову підтримку кожному четвертому вступнику, цього року університет працює над тим, щоб стипендій було ще більше. Абсолютна більшість (86%) аплікантів стипендійного конкурсу активно залучені до громадського та волонтерського життя: «Кожен із них має свою історію, якою поділився у заявці, про те, як долучався до допомоги Збройним силам України чи цивільному населенню з перших днів повномасштабного вторгнення. Наші вступники активно опікувалися переселенцями, плели маскувальні сітки, долучалися до збору гуманітарної допомоги, вступали в ряди кібервійськ чи проводили публічну діяльність, аби привернути увагу міжнародної спільноти і поширювати правдиву інформацію про війну в Україні».
Щороку програмами-лідерами серед абітурієнтів, котрі подаються на стипендіальний конкурс, є «ІТ та бізнес-аналітика», а також «Комп’ютерні науки». За результатами конкурсу, на Факультет прикладних наук було подано 185 заявок. Водночас є зацікавлення усіма факультетами та програмами університету. А це свідчить про те, що «освіта на часі».
«Результат подання на стипендійний конкурс підтверджує той факт, що цьогорічні українські абітурієнти зацікавлені у продовженні навчання, а що важливіше – у навчанні в університетах в Україні. І це дуже тішить і ще раз підтверджує тезу, що освіта зараз на часі. Саме освіта відіграватиме надзвичайно важливу роль у найближчі роки для України», – каже Анна Турчиновська.
Дмитро Шеренговський, проректор УКУ з академічних питань також підтверджує збільшення потреби у кваліфікованих працівниках в умовах війни: «Кожен вдалий крок у теперішніх обставинах рятує життя і збільшує наші шанси на перемогу. Однак для цього потрібна якісна підготовка. Знання, навички, досвід, ставлення, служіння та лідерство – це ті категорії, через які ми в УКУ формуємо молоду людину, даємо їй нагоду професійного та особистісного зростання. Якісний освітній навчальний процес ми забезпечуємо завдяки вмотивованим викладачам, надійним партнерам з індустрії для стажувань, сучасній бібліотеці та лабораторії, новітнім цифровим рішенням, завдяки безпечним умовам навчання та проживання, психологічної і духовної підтримки, спортивним та низкою інших університетських сервісів. Очевидно, що такий підхід до освіти не буде дешевим. Однак, дбаючи про ці умови, УКУ дбає і про рівний доступ до них».
За словами Дмитра Шеренговського, університет завдяки підтримці жертводавців дбає про те, щоб кожен абітурієнт, який демонструє академічні таланти, міг тут навчатись, попри свій майновий чи соціальний статус. «Така підтримка, – наголошує проректор, – є вкладом УКУ в майбутні покоління країни».
Олександр Пітя, майбутній абітурієнт, який вже подався на стипендійний конкурс. Через війну він змушений був переїхати з Харкова до Львова. Після закінчення гімназії хлопець планує здобувати першу вищу освіту в УКУ на Філософсько-богословському факультеті.
«Про можливості та умови навчання в УКУ я дізнавався ще до переїзду у Львів і отримання статусу внутрішнього переселенця. Наша родина шукала тимчасовий прихисток саме у Львові, зважаючи на територіальну наближеність до університету. Філософія та богослов’я – саме те, що я прагну глибинно вивчати, але повністю сплачувати за навчання та проживання наразі ми не маємо можливості. Тому отримання стипендії – це мій шанс навчатися в УКУ, і я вирішив ним скористатися. Зараз активно готуюся, щоб пройти наступні етапи конкурсу та скласти мультипредметний тест на достатньому рівні».
Нагадаємо, що в УКУ триває реєстрація на стипендіальний конкурс від факультетів на більшість освітніх програм.
Детальніше про те, як взяти участь у конкурсі читайте за посиланням: https://vstup.ucu.edu.ua/bakalavrat/otrymaty–stypendiyu/konkurs–na–stypendiyu–vid–fakultetu/