Отар Довженко: “Закриття газети Коммерсанть-Украина — це акт цензури”
Медіаексперт, викладач Школи журналістики УКУ вважає, що газету “Коммерсанть” закрили через те, що вона адекватно інформувала про російську агресію.
“Газета працювала не по франшизі, це дочірнє підприємство російського видавничого дому “Коммерсанть”. Де-факто, російські власники мали право закрити газету, але розмови про фінансові проблеми — це лиш прикриття справжніх причин”, — каже Отар Довженко.
“Газета була збитковою, але збитковою планово. За бізнес-планом спочатку вони мали вийти на нуль, а ще через деякий час — стати прибутковими. Під час фінансової кризи, переділу ринку преси, немає сенсу говорити про економічні показники, вони у всіх погані”, — говорить експерт.
Справжні причини закриття газети полягають в тому, що під російським брендом “Коммерсанть”, українська газета адекватно інформувала про російську агресію. “Бренд, який в Росії бреше, але йому все-одно довіряють, в Україні тією ж мовою говорить правду. Виходить, що Росія інвестує гроші в пропаганду проти себе — це не логічно”, — каже Отар Довженко.
Журналіст пояснює, що будь-яка правда, об’єктивна картина світу, в Росії сприймається як антиросійська пропаганда. Оскільки “Коммерсанть” належить близьким до Кремля бізнесменам, а на сайті і в архівах назбиралося багато інформації, яка компрометує Росію, то найпростіше було закрити газету і сайт. Це безперечно акт цензури.
“Я вважаю, що якщо стан військової присутності продовжиться далі, то це завдасть російським ЗМІ в Україні серйозного удару. Багато газет і радіостанцій працюють за ліцензією: “Аргументы и Факты Украина”, “Комсомольская правда в Украине”, “Радио Шансон”, “Русское Радио Украина” та ін. Думаю, що Росія в найближчий час забере ці ліцензії. Російській владі не вигідно, щоб їхні видання транслювали правду. Вони не можуть змусити їх брехати, не мають штату, який би підтримував російську пропаганду”, — каже експерт.
Прес-служба УКУ