Пасторальна праця від Галичини до Сибіру
17 жовтня відбулася звітна зустріч учасників пасторальної програми на сході України, яку вже декілька років підтримує Фонд ім. Браєна Бріндела. Цього літа більше 20 студентів різних програм Українського Католицького Університету брали участь в пасторальних та харитативних проектах на сході України та в Сибіру.
Цьогорічна програма включала різнопланові заходи, які дозволили закріпити та утвердити те, над чим почали працювати протягом минулих років, а також охопити інші ділянки пасторальної праці, які для цих теренів є зовсім невідомими. Наприклад, активісти руху „За життя” працювали над заснуванням такого руху серед молоді Донецької області. Варто зазначити, що їхня праця увінчалася успіхом: рух поповнився 25 активними членами та була проведена перша акція „За життя” в м. Артемівськ Донецької області. Інша група студентів на прохання громади с. Званівка Донецької області організувала свято до року дитини, з огляду на те, що указом Президента України 2006 рік проголошений роком Захисту прав дитини, а Українська Греко-Католицька Церква оголосила роком Захисту духовного світу дитини. Як зазначають організатори свята, наголос на релігійних аспектах є абсолютно новим для східних теренів нашої держави.
Крім цього, студенти організували Катехитично-просвітницьку програму в Алушті та Ялті, євангелізацію вірних та особливу програму для подружніх пар в м. Алушта-Сатера. Не залишилися без уваги звичні території пасторальної праці: в с. Береги у серпні відбувався табір для родин з дітьми хворими на артизм, протягом усього літа студенти Львівської семінарії Святого Духа займалися програмою „Проповідування Божого Слова у війську” (м. Львів та м. Великі Мости). Традиційною була пасторальна праця серед вірних УГКЦ на теренах Сибіру.
Хоча основною метою цьогорічної пасторальної програми було укріплення місцевих молодих лідерів спільнот УГКЦ та праця на парохіях, самі учасники програми зазначають, що їх аудиторією були різні люди, далеко не всі з них є вірними нашої Церкви і взагалі віруючими.
Працюючи для інших, студенти, безумовно, збагатилися самі, бо нове середовище давало нові виклики, а отже нові уроки, які знадобляться в майбутній праці. Звітна зустріч мала на меті обмін досвідом та спробу визначити позитиви і негативи, щоб поширювати та вдосконалювати місійну та пасторальну діяльність на Сході та сприяти розвитку молодих людей, чому покликаний служити Фонд ім. Браєна Бріндела.