Перспектива визнання богослов’я стала ближчою
Чергова зустріч спільноти УКУ з ректором о. Борисом Ґудзяком відбулася 28 березня в університетській каплиці після спільної молитви. Цього разу ректор розповів присутнім про результати нещодавньої поїздки у Київ делегації університету, до якої входили ректор о. Борис Ґудзяк, віце-ректори д-р Тарас Добко та Мирослав Маринович.
Ректор УКУ вперше за час існування університету отримав запрошення на Колегію Міносвіти, яка відбувається за участі ректорів ВНЗ, керівників обласних відділів освіти та міністерства. Цього разу в роботі Колегії взяв участь Президент України, який у своєму виступі окреслив перспективи вищої школи в Україні. З коротким словом на Колегії виступив і ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, знову піднімаючи питання визнання богослов’я та автономії університетів. Як повідомив о. Борис, завдяки тому, що УКУ має достатній досвід підготовки та втілення в життя власних навчальних та наукових програм, самоврядування, УКУ, разом з іншими сімома ВНЗ братиме участь в експерименті університетської автономії.
Темою київських зустрічей з Президентом України Віктором Ющенком та чільними особами Міністерства освіти та науки було питання державного визнання богослов’я напрямком в академічній науці. Як зазначив ректор УКУ, ставлення до богослов’я та самого університету після «помаранчевої» революції змінилося, чому, вочевидь, посприяла лютнева зустріч Президента з представниками львівських ВНЗ, під час якої перспектива визнання богослов’я прозвучала досить обнадійливо. Адже саме тоді Віктор Ющенко запропонував роботу в Секретаріаті Президента студентові та випускниці УКУ, які проявили свою рішучість та організаторські здібності під час виборів та акції «Різдво разом».
Окрім тих зустрічей, ректор УКУ взяв участь в Конгресі партії «Християнсько-Демократичний Союз», де також виступив перед присутніми. Конгрес прийняв підсумкову резолюцію, у якій є звернення до уряду визнати богослов’я навчальною дисципліною.
«Попри те, що нам вдалося вже досягти значного результату, ми не повинні забувати того, що стоїть на початку та вкінці кожного нашого починання – Божого благословення та молитви, — наголосив о. Борис. – Адже без цього ми ризикуємо втратити свою автентичність та перетворитися на ще один звичайний ВНЗ. Мусимо завжди пам’ятати про те, до чого ми покликані, про те, що ми можемо дати людям».
Ректор УКУ також висловив глибоку подяку ректору ЛНУ ім. І. Франка професору Іванові Вакарчуку, проректору цього ж закладу професорові Марії Зубрицькій та ректору НУ «Києво-Могилянська Академія» професору В’ячеславу Брюховецькому за активну підтримку зусиль УКУ щодо визнання богослов’я та проекту університетської автономії.