Під час візиту до Бразилії делегація УКУ відвідала кілька місцевих університетів. Репортаж про поїздку (частина ІІ)
З 27 липня до 5 серпня 2012 року делегація Українського католицького університету перебувала у Бразилії. Вона відвідала українську громаду (репортаж про візит в українські осередки в Бразилії) та познайомилася з керівництвом низки бразилійських університетів.
Представники УКУ прочитали лекції в Папському католицькому університеті Парани («Пострадянська спадщина в Україні та дії Церкви» та «Богослов’я в Україні»), Університетському центрі м. Іраті («Вища освіта в Україні»), Інституті філософії св. Василія Великого («Релігійна мапа України»).
«Про сучасну Україну, нашу релігійну ситуацію та суспільні виклики в Бразилії знають небагато, попри усвідомлення значної ролі української імміграції у творенні строкатого бразилійського суспільства, – стверджує Тарас Добко, перший проректор УКУ. – Попри те, ми зауважили великий інтерес до українських тем серед наших слухачів. Для них стало відкриттям, що в Україні відбуваються процеси, які можуть мати вирішальне значення для світового християнства та європейської геополітики».
«Це була нагода зацікавити бразилійських студентів історією, суспільно-політичним становищем і релігійним життям в Україні, запросити їх до участі в різних програмах нашого Університету. Плідними були зустрічі з керівництвом Папського католицького університету Парани, з яким УКУ рік тому підписав угоду про співпрацю. Це один з найкращих католицьких університетів Бразилії. Серед його засновників є бразилійський українець о. Фльор Водонос», – додав перший проректор УКУ.
«Сьогодні у п’яти кампусах університету навчається 32 тисячі студентів. Університет має лікарні, ветеринарні клініки, технопарк, – ділиться враженнями Олена Джеджора, керівник відділу міжнародних академічних зв’язків УКУ. – Попри далеку відстань між Бразилією та Україною, як виявилося, є багато можливостей для співпраці. Це обмін студентами, організація дистанційних курсів зі східнохристиянських наук для бразилійських студентів, публікацію наукових матеріалів викладачів у спільних виданнях, запрошення богословів УКУ для викладання спецкурсів зі східного богослов’я».
Сьогодні в Бразилії є велике зацікавлення вищою освітою серед молоді. Цьому також сприяє уряд країни. «Вища освіта у цій країні доволі коштовна. Рік навчання в католицькому університеті коштує 5000 дол. Попри це, через 15-20 років кількість студентів у Бразилії може зрости від 6 до 10 млн. осіб», – каже диякон Роман Завійський, декан Філософсько-богословського факультету УКУ.
За словами отця-диякона, «лекції викладачів УКУ в одному з бразилійських університетів закінчувалися пізно, але навіть о 22:00 год. приміщення університету нагадувало переповнений вулик. Значна кількість студентів вчиться у вечірню пору, бо вдень працює, щоб самостійно покрити кошти навчання. В студентів надзвичайно висока мотивація».
У Куритибі є й український вищий навчальний заклад – Інститут філософії св. Василія Великого. Під проводом отців-ваиліян тут навчаються греко-католицькі семінаристи та представники монаших згромаджень. У своїй бібліотеці Інститут має хорошу збірку української наукової літератури і хоче бути промотором українських студій у Бразилії. Саме за ініціативи й сприяння директора Інституту о. Теодора Ганіша відбувся візит делегації УКУ до українських осередків в Брзилії.
Прес-служба УКУ