Підтримка лідерів: студенти УКУ отримали стипендії від фонду Ігнатовичів
Шестеро студентів УКУ отримали сертифікати на стипендії від Фонду родини Ігнатовичів, якими передбачено покриття 100% оплати за річне навчання та щомісячну виплату коштів на власні потреби студентів, а також підтримку в реалізації їхніх проєктів. Це третє вручення стипендій у стінах університету, цьогоріч подію провели дистанційно.

Софія Опацька, проректорка з науково-педагогічної роботи УКУ, декан-засновниця Львівської бізнес-школи розповіла про співпрацю Університету з родиною Ігнатовичів.
Ігор Ігнатович – президент та генеральний директор компанії «First Generation Capital Inc», канадець українського походження, відомий в українській діаспорі у Канаді, випускник школи Richard Ivey Business School. Саме ця бізнес-школа під час кризи 2008 року розпочала дослідження про лідерський характер і чому люди, які мали хороші управлінські навички, не змогли покращити становище довкола, коли сталася криза, ба більше того – часом ставали її причиною. Саме Ігор Ігнатович підтримав це дослідження, і саме на концепцію «Leadership Character» розроблену дослідниками із Ivey Business School (яка включає у себе три головні складові – 1. Компетенції 2. Характер 3. Відданість) опирається у своїх дослідження та розробці навчальний програм Центр лідерства УКУ.
«Після знайомства з Ігорем Ігнатовичем, шість років тому, ми почали обговорювати ідею проведення таких досліджень в УКУ через Львівську бізнес-школу, Школу управління та Інститут лідерства і управління. Згодом ми запропонували більший проєкт щодо лідерства, адже хотіли поширювати його не лише на управлінців і керівників, а й на всіх наших студентів. Саме завдяки підтримці пана Ігнатовича, вже третій рік триває проєкт, де ми вручаємо стипендії, які пов’язані з практикуванням лідерства. Ми винагороджуємо працю активних студентів, які проявляють і розвивають свій лідерський характер на практиці – волонтерять, створюють власні проєкти на підтримку благоустрою, працюють з дітьми і загалом є рушіями змін», – розповіла Софія Опацька.
Також проректорка додала, що Ігор Ігнатович активно долучається до українського руху за кордоном: «Він підтримує культуру та мистецтво. Ігор Ігнатович підтримав зйомки і став продюсером фільму “Гіркі жнива” (“Bitter Harvest”) про Голодомор, який вийшов на екрани англійською мовою для широкого загалу. Крім того, виступив меценатом багатьох проєктів, серед яких відновлення будівлі Королівської консерваторії в Торонто (сьогодні “Ihnatowycz Hall”), розбудови українського дому опіки в Торонто, перебудови пластового табору при станиці Торонто та щорічного Українського дому в Давосі».
Модерував зустріч отець Павло Худ, заступник декана Факультету суспільних наук. Він розповів студентам про чесноти, якими має володіти лідер та запросив їх представити свої проєкти крізь призму цих чеснот: критичне судження, драйв, колаборація, гуманність, смиренність, цілісність, зваженість, підзвітність, справедливість, хоробрість та візійність. Переможці розповідали про справу свого життя, досвід і результати праці. Здебільшого це були проєкти про волонтерство, громадську роботу, відеопрограми на YouTube, що стосуються актуальних проблем духовності.
Цьогорічними степендіатами Фонду родини Ігнатовичів стали:
- Надія Качмар, студентка з програми з політичних наук «Етика-Політика-Економіка»
- Михайло Попович, студент програми Artes Liberales, історія
- Орест Цебенко, студент програми Artes Liberales, історія
- Ольга Микитчин, студентка програми Соціальна робота
- Магдалина-Марія Димид, студентка Філософсько-богословського факультету
- Анна Дідула, студентка програми Artes Liberales, культурологія.
Своїми враженнями після отримання стипендії поділилась студентка Надія Качмар. Вона розповіла, що ця новина стала чи не найкращим подарунком на її день народження, оскільки результати були оприлюднені саме в цей день.
«Стипендія від Фонду сім’ї Ігнатовичів стала для мене великою перемогою. Вона в черговий раз мені нагадує те, що я зараз перебуваю у правильному місці, у правильний час, і, головне – між “правильними” людьми, без яких жодна з моїх маленьких перемог не була б можливою», – розповідає Надія.
Також студентка додала, що разом зі стипендією вона отримала натхнення працювати більше над собою та новими проєктами: «Я зрозуміла, що все, що роблю – не намарно, і що всі старання оцінюють. Зараз ця підтримка дуже допомагає як мені, так і моїм батькам фінансово, адже вона покриває 100% оплати за навчання за рік, а також передбачає щомісячну виплату коштів на власні потреби».
Студентка Ольга Микитчин наголошує, що надана стипендія не є зобов’язанням перед кимось, як про це звикли думати інші, а навпаки великим джерелом натхнення на дорозі пошуків: «Для мене стипендія, оплата навчання чи фінансова підтримка – це не історія про гроші, а радше про віру. Це явний знак того, що є хтось, хто не перестає в тебе вірити навіть тоді, коли безліч випробувань та викликів намагаються тебе обезцінити. На першому курсі такими людьми стали мої батьки, сьогодні – фонд сім’ї Ігнатовичів і за цю підтримку я ношу в серці велику вдячність».
На завершення ректор УКУ о. д-р. Богдан Прах закликав студентів надалі проявляти свої лідерські якості, характер, бо добрих провідників сьогодні не вистачає світу: «Кожен з вас є великим дарунком для нашого Університету і спільноти в цілому. Ми радіємо, що ви реалізуєте себе і заохочуєте інших до цього. Вітаємо вас, тішимося вами і любимо, за те, що ви наслідуєте наших викладачів. Залишайся такими ж сильними і витривалими. На вас дивитимуться і за вами будуть йти!».
Підготувала Діана Мотрук