«Побачити Україну» — УКУ запустив англомовний курс в контексті війни
Школа української мови та культури УКУ запустила новий онлайн-курс «Побачити Україну» («Eye-openers on Ukraine»). Це серія лекцій про історію становлення України як держави та її розвиток. Лекторами стали професор УКУ історик Ярослав Грицак, проректор Мирослав Маринович, адвокат, вилкдач УКУ Андрій Костюк, політологиня Галина Процик, богослов Тарас Тимо, історик Павло Артимишин, проректор Дмитро Шеренговський, мовознавиця Наталія Багнюк, . Долучитись до курсу можна на сайті Школи української мови та культури УКУ після заповнення короткої реєстраційної форми.
Мета курсу розповісти про Україну, зокрема у контексті війни, яка триває 8-й рік. Лектори пояснять причино-наслідкові зв’язки, які привели до російсько-української війни, розповідають про основні досягнення України за 30 років від проголошення незалежності, знайомлять з історією української мови як важливої складової української ідентичності, а також діляться особистим досвідом як живе країна в умовах війни.
Директор Школи української мови та культури Назар Данилків розповідає, що ідея створити такий курс народилася у час війни: «Зараз є великий інтерес до України від міжнародної спільноти. Ми отримували кілька запитів від наших академічних партнерів, які хочуть зрозуміти, що відбувається в Україні в часі війни і чому. Ми відгукнулися».
Наразі для перегляду доступні 8 лекцій. Серед тем:
– «Російська агресія в Україні: історичні та ідеологічні причини та розвиток» від Тараса Тимо, богослова, заступника декана Філософсько-богословського факультету УКУ
– «Наполегливість та сміливість бути вільними» від диседента, правозахисника, проректора УКУ Мирослава Мариновича
– «Україна у трьох війнах» від історика Ярослава Грицака
– «Безпека та міжнародні відносити України» від Дмитра Шеренговського, проректора з академічних питань УКУ
– «Як українська мова протистояла російському імперіалізму. Спотворена історія» від мовознавиці Наталії Багнюк.
Весь перелік лекцій можна переглянути на сайті.
«Одна з цілей цих лекцій, як зазначає історик Ярослав Грицак, є показати причинно-наслідкові зв’язки цієї війни. Мирослав Маринович ділиться своїм досвідом перебування в засланні, що допомагає краще зрозуміти тих, воїнів, які зараз у полоні», — каже Назар Данилків. Він додає, що у планах також розробка сертифікованого навчального курсу на платформі Coursera.
Щоби долучитися до навчання, переходьте за посиланням https://studyukrainian.org.ua/ .
Курс є безкоштовним. На сайті слухачі можуть пожертвувати кошти на підтримку проєктів Школи української мови й культури УКУ.