Представник посольства США в Україні розповів про праймеріз
7 лютого студенти УКУ мали нагоду послухати лекцію про попередню процедуру виборів президента Сполучених Штатів Америки, коли партії визначаються з єдиними кандидатами, так звані праймеріз, від економічного радника посольства США в Україні Крістіана Ярнела.
“Отці-засновники країни бажали уникнути традиційного поділу на партії, тому Джордж Вашингтон – перший президент США – був обраний поза партійною системою, яку вперше започаткував президент Томас Джеферсон”, – зазначив пан Ярнел. Він також розповів, що практика праймеріз існує в США з 30-тих років ХІХ століття, коли лідери партій збиралися і визначали, хто найкращий кандидат від партії, проте з 50-60х років минулого століття праймеріз стали справді загальнонаціональною справою. Це пов’язано з розвитком медіа, які уможливили доступ звичайних людей до попередньої процедури виборів, а також вивчати кандидатів, які проводять дебати.
До червня-липня партії демократи і республіканці визначаться з єдиними кандидатами від партій, а зараз американці мають нагоду краще познайомитися з кандидатами. Після 5 лютого, який називають великим вівторком, бо праймеріз пройшли в половині штатів, в демократів лідирують сенатори Хіларі Клінтон і Барак Обама, а в республіканців – сенатор Джон Маккейн.
За словами Крістіана Яарнела, американські виборці чекають від новообраного президента змін у соціальній сфері, гідного закінчення справ в Іраку та покращення системи охорони здоров’я.
Крістіан Ярнел працює в посольстві США в Україні з 2006 року, займаючись питаннями торгівлі, інвестицій, інтелектуальної власності та праці. Один з його найважливіших проектів – полегшення входження України до Світової організації торгівлі.