Представники різних конфесій та військовослужбовці спільно молились за християнську єдність та мир в Україні
У цьогорічному молебні взяли участь: отець Василь Луцишин, ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ; отець Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви; отець Віктор Кайда, священик Покровського храму та головний редактор радіо “Град Лева” (УПЦ КП); отець Володимир Гоцанюк, священик при храмі св. Василія Великого та Олексія Зарицького; отець Роман Фігас, працівник Інституту екуменічних студій; диякон Дмитро Романко (УГКЦ). До молитви долучилися також військовослужбовці та учасники АТО разом із капеланом Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного отцем-дияконом Мироном Горбовим.
Очолив екуменічну молитву владика Борис (Харко), єпископ Херсонський та Миколаївський, що керує Таврійською єпархією УАПЦ.
“Для того, щоб здобути єдність, необхідно осягнути мир у нашій душі. Необхідно щоб кожен з комунікаторів, кожен з тих, хто бере участь у діалозі, примирився з Творцем-Богом і у такий спосіб, – віднайшов правду. Станом власної душі можливо віднайти мир з Богом, і далі, можливо будувати мир суспільний. Нехай ці спільні молитви за єдність і мир укріпляють наші практичні кожноденні змагання у відстоюванні правди, у поверненні миру на українську землю, у творенні єдності у наших душах, у наших спільнотах, у нашому краю та у цілому світі”, — побажав всім присутнім владика Борис.
Особливим моментом під час спільної молитви було запалення свічок. За словами отця Романа Фігаса, працівника Інституту екуменічних студій УКУ, хоч кожен молився з окремою свічкою, але вогонь був спільний для всіх.
Отець Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви, наголосив на тому, що об’єднання — це не є об’єднання керівників Церков: “Єднаються насамперед душі. У кінці нас єднатиме Христос. Ми, як християни, пам’ятаймо, що віра нас єднає”.
Священик Покровського храму УПЦ КП отець Віктор Кайдавідзначив єдність військовослужбовців під час війни на Сході України, що є вірними різних конфесій, але спільно моляться та приймають Євхаристію, і подякував за можливість спільно молитись у тилу.
Після молитви вертеп УКУ показав театральне різдвяне дійство в сучасному форматі: Ірод-Путін, герої – українські бійці, волхви – схожі на спостерігачів ОБСЄ і, звісно, колядки…. Зазначимо, що цього року доброю різдвяною новиною наш вертеп поділився із співвітчизниками у Смілі, Черкасах, Харкові, Слов’янську, Краматорську, Бахмуті, Красноармійську, Пісках, Первомайському, Михайлівці, Хлібодарівці, Очеретино, Маріуполі, Володарському, Мангуші, Києві.
Інформаційна довідка.
Щорічно Інститут екуменічних студій організовує екуменічну молитву за єдність християн в межах Всесвітнього тижня молитов за християнську єдність.
Як повідомляє Радіо Ватикан, понад сто років, християни різних конфесій щороку, від 18 до 25 січня, звершують особливу молитву за відновлення єдності між послідовниками Христа, беручи участь в екуменічних богослужіннях, конференціях, концертах та інших заходах.
Починаючи від 1975 року, тему та тексти, призначені для роздумів, розробляють християни якоїсь країни, а пізніше їх затверджує спеціальна Комісія Всесвітньої Ради Церков та Папська Рада сприяння єдності християн. Цьогорічні матеріали були випрацювані в Латвії у світлі слів з першого послання святого Петра: «Ви ж – рід вибраний, царське священство, народ святий, люд, придбаний на те, щоб звістувати похвали того, хто вас покликав з темряви у дивне своє світло».
У світлі історії християнства на своїй батьківщині, яка неодноразово була позначена трагічними подіями, а в період комуністичного переслідування стала свідченням «екуменізму крові», християни Латвії запрошують замислитися над тим, що у Хрищенні ми стали «Божим людом», а перебування в цій «новій ідентичності у Христі є постійним та щоденним викликом».
В рамках Тижня молитов за єдність християн в багатьох місцевостях існує звичай «обміну проповідниками», тобто, екуменічна зустріч щодня відбувається в храмах різних конфесій, під час яких проповідь виголошують служителі інших деномінацій. У Римі цей молитовний період завершується екуменічною молитвою вечірні, яку Єпископ Риму очолює в папській базиліці святого Павла поза мурами.