Президент Світового конгресу українців зустрівся зі спільнотою університету
«Ваш університет (Український католицький університет – ред.) є найбільш прогресивним. Дуже багато залежатиме саме від вас. Україна змінюється завдяки активній громадськості. Ваша активність є важливою часткою того, як світ сприйматиме Україну». Такими словами звернувся до студентів Українського католицького університету президент Світового конгресу українців Евген Чолій.
Президент СКУ завітав до УКУ напочатку грудня, у рамках свого візиту до Львова. Він розповів студентам університету про діяльність Світового конгресу українців та мережі його українських громадських організацій у 53 країнах світу, що спрямована на всебічну підтримку України. Зокрема, про міжнародну акцію «Незгасима свічка» – спільний проект Міністерства закордонних справ України і Міжнародного Координаційного Комітету Світового Конгресу Українців для відзначення 75-ої річниці Голодомору. Смолоскип, запалений в Австралії, перевозився із країни в країну, і у такий спосіб побував у 33 державах світу. «Ще 25-30 років тому професори з різних країн не знали про що я точно говорю. Сьогодні, завдяки нашим різним проектам, таким як «Незгасима свічка» 16 країн світу відповідними актами визнали Голодомор геноцидом українського народу. Це з одного боку – великий крок вперед. Але в Організації Об’єднаних Націй – 200 країн, тому маємо ще багато зробити », – зазначив Євген Чолій.
Студенти УКУ також дізналися про те, як СКУ долучається до лобіювання питання вступу України до ЄС. «Зараз ми співпрацюємо з різними міжнародними інституціями, щоб знайти формулу підписання угоди. Через референдум у Нідерландах, цей процес сповільнився. Також ми активно включаємось у процес прийняття безвізового режиму для українських громадян. На жаль, є конфлікт між європейськими структурами щодо цього питання. Поки ці конфлікти не вирішать, доти питання безвізового режиму не просунеться вперед», – розповів очільник СКУ.
Євген Чолій наголосив на важливості роботи в інформаційному просторі. За його словами, Україну, потрібно представити в правдивому світлі і у такий спосіб боротися із російською дезінформацією, завдання якої показати, що Україна є невдалою країною.
«Американський держсекретар заявляв, що держава-агресор виділяє 1 млрд. 400 млн. рублів щороку для того, щоб дезінформувати світ. Тридцять мов, 130 країн світу і так маємо 600 млн людей. Сьогодні мережею Фейсбук користується 1,5 млрд. людей і нашим спільним завданням кожного дня слідкувати за дезінформацією про Україну і боротись з нею».
Президент СКУ привернув особливу увагу до важливості розбудови Школи медичної реабілітації УКУ, яку заснувала колишній Директор Гуманітарних ініціатив СКУ, а сьогодні в.о.Міністра охорони здоров’я України д-р Уляна Супрун.
Академічний директор Школи реабілітаційної медицини УКУ Володимир Голик розповів про діяльність Школи та про використання західних знань для навчання медичних працівників у сфері реабілітації згідно з міжнародними стандартами.
«В Україні суттєво бракує фахівців реабілітації. На 42 млн населення – 2 ерготерапевти та 86 членів Української асоціації фізичної терапії, які тільки в серпні 2016 року отримали в Україні офіційну назву своєї спеціальності. Для порівняння: в Канаді на 35 млн населення – 24 тис. фізичних терапевтів та більше 9 тис. ерготерапевтів. Змінити цю ситуацію покликана новостворена Школа реабілітаційної медицини УКУ», – зазначив директор Школи реабілітаційної медицини Володимир Голик.