Про можливості літургійної реформи говорили богослови в УКУ
9 травня на філософсько-богословському факультеті Українського католицького університету відбулася науково-практична конференція «50 років Конституції ІІ Ватиканського Собору про богослужіння «Sacrosanctum Concilium».

Учасники конференції, серед яких працівники літургійних комісій, літургісти, викладачі УКУ, аналізували постанови «Конституції про Святу Літургію» ІІ Ватиканського собору для східних церков.
З привітальним словом до присутніх звернувся голова Патріаршої літургійної комісії, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Венедикт (Алексійчук). «Зараз ми переживаємо особливий час Воскресіння Христового. Пасхальний тропар закінчується приспівом «І нам дарував життя вічне. Поклоняємось його тридневному Воскресенню». Завдяки Літургії ми можемо цей досвід вічного життя пережити уже тепер. Конституція «Sacrosanctum Concilium» має на меті допомогти нам глибше розуміти Літургію Церкви та пояснювати її іншим», – зазначив владика.
Доповідь про відповідність приписів «Конституції про святу Літургію» до оновлення богослужіння візантійського обряду виголосив д-р Ігор Василишин. «Літургійні традиції Сходу та Заходу розвивались доволі незалежно і під цим оглядом пропозиіії щодо оновлення в одній літургійній традиції не можуть автоматично бути застосовані до іншої», – вважає він.

Викладач кафедри богослов’я УКУ, отець д-р Василь Рудейко вважає, що конкретні принципи Конституції щодо реформи богослужінь добового кола? як богословські так і практичні, можуть бути доброю точкою початку літургійних оновлень у східних католицьких церквах. У своїй доповіді він наголосив також на необхідності у наукових дослідженнях відійти від «штучного протиставлення латинської схоластики візантійській патристиці», оскільки такий підхід є шаблонним і не дає можливості критично оцінювати цілісну літургійну спадщину Сходу та Заходу.
Тексти доповідей, які прозвучали на конференції, будуть опублікувані у квартальному обіжнику Патріаршої літургійної комісії та на веб-сторінці кафедри богослов’я УКУ.
Додамо, що це вже четверта конференція, яку традиційно організовує Патріарша літургійна комісія УГКЦ та кафедра богослов’я УКУ.
Прес-служба УКУ