Першого проректора УКУ включили у склад Акредитаційної комісії МОН
Кабмін включив першого проректора УКУ Тараса Добка в склад Акредитаційної комісії, – повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України.
Згідно із чинним законодавством, Акредитаційна комісія виконує функції зовнішнього забезпечення якості вищої освіти шляхом надання ліцензій на здійснення освітніх послуг та акредитації навчальних програм за всіма напрямками і спеціальностями по всіх вищих навчальних закладах в Україні.
В затвердженому складі Акредитаційної комісії є 41 член, представники провідних університетів країни. Очолює комісію — міністр освіти Сергій Квіт.
Протягом останніх трьох років Тарас Добко представляв УКУ в міжнародному проекті «Національна система забезпечення якості і взаємної довіри в системі вищої освіти», який здійснювався в рамках програми Темпус ЄС для модернізації вищої освіти у Східній Європі. “Сподіваюся, що під час праці в акредитаційній комісії зможу реалізувати знання, які здобув у цьому проекті, а особливо – цінний європейський досвід зовнішнього забезпечення якості» – прокоментував проректор. – «Це вперше, коли представник нашого університету включений у таку структуру, тож треба використати сповна цей шанс внести позитивні зміни у систему”.
Тарас Добко каже, що перед Акредитаційною комісією стоїть виклик бути більш незалежною у своїй діяльності. «Тільки так вона спроможна професійно виконувати свої прямі функції і не піддаватися жодному політичному тиску. Адже спокуса вдаватися до засобів ліцензування й акредитації як способу впливу на університети була при кожній владі».
У новому законопроекті про вищу освіту, схваленому профільним комітетом Верховної ради, функції Акредитаційної комісії будуть передані Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти. На думку Тараса Добка, діяльність теперішньої Акредитаційної комісії може підготувати добрий грунт для створення нового агентства.
Нагадаємо, що іншого проректора УКУ Павла Хобзея, включили в склад Колегії при Міністерстві освіти і науки.
Колегія Міністерства освіти і науки України – це колегіальний дорадчий орган при Міністерстві освіти і науки України. Зі слів Павла Хобзея, це наче вчена рада університету: міністерство готує рішення, які згодом проходять громадську експертизу в Колегії.
Проректор каже, що питання, які розглядають на Колегії можна поділити на дві категорії: стратегічні, для яких дуже важлива думка громадськості, і функціональні – пов’язані з конкурсами підручниками і присвоєння звань. На Колегії також розглядають питання пов’язані з навчальними планами, відкриттям нових програм, стратегій розвитку освіти. Згодом ці напрацювання затверджуються у вигляді законів чи постанов КМУ.