“Ми не повинні будувати свої стосунки на ненависті” – о. Юрій Саквук на вшануванні загиблих польсько-українського конфлікту в 1918 році
1 листопада польська громада Львова та представники Українського католицького університету спільно пом’янули вояків польської армії та Української Галицької Армії – учасників польсько-української війни 1918-1919 року та оборони Львова у листопаді 1918.
Захід розпочався урочистою месою у римо-католицькій каплиці у меморіальному комплексі «Львівських орлят». Месу відправляв архієпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. Також був присутній Генеральний консул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур. Прибули делегації з різних міст Польщі, зокрема Вроцлава та Кракова.
Після меси сформувалася процесія, яка пройшла до поховань польських вояків та меморіалу УГА, де відбулися панахиди за участю римо-католицьких та греко-католицьких священиків. Консул Республіки Польща та архієпископ-митрополит Львівський поклали квіти до пам’ятника вояків Української Галицької Армії.
У вшануваннях взяли участь директор Інституту релігії і суспільства УКУ Мирослав Маринович та перший проректор УКУ Тарас Добко. Мирослав Маринович висловив надію, що нелегкий час загострення польсько-українських стосунків, що виникло навколо питань історичної пам’яті, минеться. «Виграє той, хто найдовше збереже розум, євангельсько-християнську поставу. Я особисто в житті переконувався, коли Господь бачить добрі зусилля, він їх благословляє і вони дають добрі плоди. Нам треба робити добрі євангельські діла».
Тарас Добко наголосив, що найважливіше не опускати руки і продовжувати працювати над примиренням, сподіваючись, що порозуміння з часом прийде.
Опісля також відбулася окрема панахида на могилах учасників АТО та героїв Небесної Сотні. «Батька моєї дружини вбила Армія Крайова у селі Черепині під Львова. А мого діда, який був записаний поляком і хрещений у польському костелі, ледь не вбили ті, хто називали себе бандерівцями. Проте це не стало на заваді, що би ми одружилися. Адже час загоює рани. Сьогодні важливо пам’ятати події минулого. Проте ми не повинні будувати свої стосунки на ненависті, адже ми християни», – говорив у проповіді о. Юрій Саквук.