Простір служіння: коли відкриють Колегіум ІІ та яким буде студентське життя у ньому
Внаслідок пандемії університет розробив кілька сценаріїв, як відбуватиметься навчання у 2020-21 академічному році. Крім як до освітнього процесу, пандемія поставила виклики і до організації формаційної програми та проживання студентів у колегіумах. Чи варто студентам УКУ чекати на відкриття Колегіуму ІІ уже цього навчального року та якою буде оновлена формаційна програма – розповіли проректор із адміністративних та фінансових питань Любомир Тарновський та керівник відділу студентського життя і магістр Колегіуму о.Юрій Козловський.
Якщо у Львові не буде запроваджено червоний рівень епідемічної небезпеки, , УКУ радо запрошуватиме студентів до змішаного навчання та проживання на кампусі. Проте навіть за умови цього позитивного сценарію та у відповідності до заходів безпеки, що їх університетам рекомендує МОЗ, кількість людей, які цьогоріч проживатимуть в одній кімнаті скоротиться від трьох до двох, а окреме крило у Колегіумах відведуть для самоізоляції студентів, які мають підозру на COVID-19. Тобто, третина від загальної кількості студентів, яким УКУ раніше забезпечував проживання у Колегіумах на вул. Козельницькій та вул. Червоної Калини не зможуть цього навчального року оселитися в університетському містечку. Детальніше про зміни в умовах проживання, які убезпечать спільноту університету від поширення COVID ми вже розповідали тут.
Будівництво Колегіуму ІІ
Проректор УКУ Любомир Тарновський пояснює, що попри заплановане завершення будівництва Колегіуму ІІ до вересня 2020 року, через затримку з фінансуванням університету доведеться перенести відкриття на кінець першого семестру. “У результаті пандемії та карантину фінансова спроможність деяких жертводавців зменшилася, а окремі жертводавці скерували свої кошти на боротьбу з COVID-19. До початку карантину УКУ отримав обіцянки від жертводавців про фінансову підтримку, яка дозволяла б покрити 95% всіх витрат на будівництво Колегіуму ІІ. Сьогодні частина жертводавців виконала свою обіцянку, та ми ще очікуємо кошти від одного великого жертводавця”, – розповідає Любомир Тарновський.
Якщо будівництво Колегіуму ІІ закінчиться до кінця 2020 року, вже у другому семестрі цього навчального року він відкриє свої двері для спільноти УКУ. “Оскільки для запобігання поширенню COVID-19 ми вимушені скоротити кількість місць у дійсних колегіумах УКУ, якнайшвидше відкриття Колегіуму ІІ є нашим великим пріоритетом”, – додає проректор із адміністративних та фінансових питань.
Розбудова спільноти УКУ у Колегіумі ІІ
Детальніше про те, як розплановий простір Колегіуму ІІ ми розповідали тут.
Та відкриття ще одного Колегіуму дозволить УКУ не лише розширити свій фізичний простір, а й масштабувати формаційну програму, що покликана інтегрувати студентів у спільноту університету та підкріпити професійних вишкіл цінностями служіння. У відповідності до однієї з цілеї Стратегії УКУ-2025, у якій йдеться, зокрема, про інституційне впровадження інструментів service learning у процес навчання, старші етапи оновленої формаційної програми включатимуть студентів не лише у життя спільноти УКУ, а й мотивуватимуть до активного свідчення її цінностей. Волонтерство для громад стане важливою складовою формаційного шляху студентів УКУ. Про концепцію суспільно-орієнтованого навчання та пілотний проект в УКУ ми розповідали тут.
“Щоби розвиток морального лідерства у студентів був послідовним й комплексним, робоча група, яка розробляла оновлену концепцію, заклала три поетапних рівні участі у формаційній програмі”, – коментує нову концепцію очільник Центру студентського життя та магістр Колегіуму о.Юрій Козловський.
Студенти, куратори, сестри, мешканці центру “Емаус”, гості Центру розвитку особистості залишаються людською константою формаційної програми. Також, залишаються незмінними основні складові формаційного процесу. Це – духовна формація, культурно-інтеграційна та освітня складова, спорт і стимулювання здорового способу життя, навколо яких буде здійснюватися надбудова заходів, подій та активностей.
“Ідея трирівневої формаційної програми передбачає, що кожен наступний етап програми є продовженням попереднього, а також включає особливі компетенції та заходи, які сприятимуть розвитку різнобічних навичок і талантів кожної особи. Метою цієї програми є формування студентів, як цілісних, відповідальних та зрілих особистостей у дусі християнських цінностей”, – додає учасник робочої групи з розробки оновленої концепції о. Юрій Козловський.
Етапи трирівневої формаційної програми:
1 рівень – Спілкування – занурення студента в цінності УКУ та проходження
ним формаційної програми з поселенням у Колегіум №1.
2 рівень – Служіння – провідництво студента та допомога у здобутті навичок
лідерства.
3 рівень – Свідчення – реалізація здобутих навиків лідерства.
Протягом формаційного шляху певні активності із життя спільноти переходитимуть до відповідальності самих студентів. Такий крок покликаний заохотити їх до ініціативності та лідерства. Формаційна програма для старшокурсників в Колегіумі ІІ включатиме виконання річних командних волонтерських проектів, наприклад, участь у програмі підтримки сусідства з найближчою локальною спільнотою, а також презентацію результатів на щорічній конференції.
Текст: Інформаційна служба УКУ
Ілюстрації: з Концепції інтер’єрних рішень для Колегіума ІІ