При вивченні філософії не вистачає цілісного та інтегрованого підходу, – експерт УКУ
Питання реформи викладання філософії доволі актуальні. Україна має великі проблеми у сфері комунікацій між людьми – у нас є великі рани, які треба навчитися зцілювати, і філософський погляд на цю проблематику є абсолютно критичний.
Так завідувач кафедри філософії, проректор УКУ д-р Володимир Турчиновський прокоментував декрет Конгрегації у справах католицької освіті про реформу філософських студій в церковних академічних інституціях, який у Ватикані представили 22 березня. Новий документ уточнює вимоги філософського формування у церковних факультетах й університетах, яке повинно включати як здобуття як знань, так і інтелектуальних навиків.
«Сьогодні при викладанні філософії не вистачає певної інтеграції. Філософія розбилася на окремі напрямки, тому бракує цілісного розуміння людини та сотвореного Богом світу. Поєднання трьох тем – людини, спілкування і Бога – для філософії, як не парадоксально, є певним викликом», – наголосив проректор УКУ.
«Тема комунікації і переосмислення воскресіння можуть бути чинниками, які мали б спонукати університети, зокрема католицькі, підійти по-новому до тематики, яка викладається у рамках філософських курсів», – сказав експерт.
На думку Володимира Турчиновського, філософія – це дуже конкретний спосіб думання, який скеровує людину до того, щоб збагнути світ, відкрити його таким, яким він є в дійсності. «Я б навіть сказав, що філософія, на відміну від інших дисциплін, не робить відкриттів у технічному сенсі. Вона радше по-новому відкриває нам ті аспекти дійсності, які ми чомусь досі не помічали, не переживали і не відчували».
Додамо, що з 26 червня по 9 липня цього року УКУ у Львові організовує літню міжнародну філософську школу «Філософія релігії в сучасному світі. Християнський погляд». Протягом двох тижнів учасники школи слухатимуть лекції і семінари з філософії релігії на теми релігійної епістемології, науки й релігії, філософської і богословської етики, проблеми зла та доказів існування Бога. Заняття проводитимуть професори і викладачі Cornell University з Нью-Йорку, University of St. Thomas з Міннесоти та Українського католицького університету.
Для участі у конкурсному відборі на навчання у Літній школі необхідно заповнити реєстраційну анкету, в яку входить мотиваційний лист та есе англійською мовою. Кінцевий термін подання аплікацій: 30 квітня 2011 року.
Прес-служба УКУ