Приймати слабкість, підтримувати сім’ї, дарувати надію. Нове видання Центру «Емаус»
Центр «Емаус» випустив журнал, тема першого номеру «Народження дитини з особливими потребами». Ціль видання – підтримати сім’ї, які щойно дізнаються діагноз свого сина чи доньки. Журнал планують поширювати в генетичних центрах, пологових будинках, а також центрах реабілітації, де діють програми раннього втручання.
Одним з основних напрямків діяльності Центру «Емаус» є підтримка сімей, де є дитина з неповносправністю. Крістіна Англєс д’Оріак, керівник Центру «Емаус», розповідає:
– Народження дитини – це завжди велика радість. Та коли перед батьками постає страшна правда про неповносправність їхньої сина або доньки – душа кричить, хоч іноді цей крик і є німим. Коли на нашу долю випадає випробування, душа мусить кричати й плакати, бо кричати і плакати ‒ означає прийняти цей удар долі. Неповносправність шокує, але водночас ця дитина криє в собі обіцянку життя. Існує надія. Це саме те, що ми хочемо відобразити на сторінках нашого видання.
Наталя Юрах, відповідальна за проект підтримки сімей, пояснює:
– Коли батьки дізнаються діагноз дитини, то переживають шок. У цей момент вони надзвичайно потребують підтримки, але, на жаль, в умовах української медицини не завжди отримують її. Подекуди лікарі чи медичний персонал можуть давати недоречні коментарі та пропонувати віддати дитину з неповносправністю в інтернат. Ми сподіваємося, що наш журнал стане підтримкою для таких батьків та допоможе їм пережити перший шок. На сторінках видання є багато яскравих фотографій та свідчень батьків, які демонструють, що сім’я, де є дитина з особливими потребами, попри все може бути щасливою.
Серед іншого у журналі «Емаусу» читачі зможуть прочитати поради Олега Романчука – психотерапевта, директора Інституту психічного здоров’я УКУ, як прийняти неповносправність дитини. Сімейний консультант Оксана Винярська розповість, як повідомити близьких про народження малюка з особливими потребами. Для медиків будуть корисними рекомендації про те, як коректно і професійно представляти діагноз батькам дитини. Про неповносправність з перспективи Церкви розкаже священик Ігор Бойко.
– В одній зі статей журналу «Емаус» є проникливі спогади Софі Мерсьє, мами з Франції, – ділиться Надія Калачова, редактор видання. – У пологовому будинку Софі дізнається, що у її сина синдром Дауна. Там у цілковитому розпачі в лікарській палаті вона помічає журнал, який лежав на столику. На титульній обкладинці – фото папи Івана Павла ІІ та два слова «Не бійтеся!». Ці слова були для Софі особистим посланням та допомогою. Ми щиро сподіваємося, що журнал «Емаусу» стане такою поміччю для батьків, які дізнаються діагноз своєї дитини в Україні.